دو شهروند چینی متهم به کلاهبرداری 72 میلیون دلار رمزارز شدند!

دو شهروند چینی به کلاهبرداری 72 میلیون دلار رمزارز متهم شدند!
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

به‌تازگی، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) دو شهروند چینی را دستگیر و آن‌ها را متهم به کلاهبرداری 73 میلیون دلاری رمزارز کرد. گفتنی است که این کلاهبرداری به روش قصابی خوک (Pig Butchering) یا عاشقانه انجام شده است.

  • در کلاهبرداری قصابی خوک، کلاهبرداران سعی می‌کنند تا از طریق پلتفرم‌های دوست‌یابی با قربانیان ارتباط برقرار کنند و پس از جلب اعتماد آن‌ها و ارتباطات عاشقانه، کلاهبرداران شروع به توصیه‌های سرمایه‌گذاری به قربانیان می‌کنند و از این طریق کلاهبرداری انجام می‌شود.

با توجه به اطلاعیه اخیر، متهمان به توطئه برای پولشویی به علاوه شش فقره اتهام در ارتباط با پولشویی بین‌المللی متهم هستند. در صورت اثبات جرم، امکان دارد که هر دو نفر به ۲۰ سال زندان برای هر فقره محکوم شوند.

اخیرا قانون‌گذارها تلاش‌ برای مهار کلاهبرداری‌های رمزارز و حوادث مرتبط با آن را در بازار افزایش داده‌اند. این رویکرد را می‌توان در مقررات پیشنهادی و دستورالعمل‌های صنعتی که توسط مقامات ارائه شده، مشاهده کرد.

 

اخبار مرتبط:

گروه هکری پینک درینر بازنشسته شد!

منبع:
coingape
یاسمن معصومی

من یکی از علاقمندان به حوزه برنامه نویسی هستم و جالبه که به واسطه‌ی این حوزه و به صورت اتفاقی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شدم. من عاشق یادگیری چیزهای جدیدم و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *