بانک یونایتد تگزاس، انتشار استیبل‌کوین ها را به بانک‌ها واگذار می‌کند

بانک یونایتد تگزاس انتشار استیبل کوین های با پشتوانه دلار را به بانک ها محدود میکند
۲۹ مرداد ۱۴۰۱

 

اسکات بک، مدیر اجرایی بانک یونایتد تگزاس، از اعضای کارگروه بلاکچین این ایالت خواست تا سیاستی را برای واگذاری استیبل‌‌کوین‌ ها به بانک‌ها به جای واگذاری آنها به شرکت‌های رمزنگاری در پیش گیرد. بک، پیشنهاد کرد که انتشار استیبل‌کوین‌‌ های با پشتوانه دلار آمریکا به بانک‌های دارای مجوز (به جای صادرکنندگانی مانند Circle ) واگذار شود. بک گفت:

اگر چنین استیبل‌کوین‌ هایی به عنوان «پول» تعریف شود، بانک‌ها بازیگران مناسب اقتصادی برای انتشار و مدیریت استیبل‌کوین‌ ها هستند. چراکه، تخصص و چارچوب قانونی برای رسیدگی به پول را دارند. برخلاف بازیگران استیبل‌کوین امروزی، بانک‌ها در سطح ایالتی و فدرال به شدت تحت نظارت هستند. وارد کردن فعالیت‌های استیبل‌کوین به بخش بانکی و ممنوع کردن دیگر نهادها از انتشار آن، حمایت از مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد و منابع و سرمایه بیشتری را برای فعالیت در این حوزه نوظهور اقتصادی جذب می‌کند.

گروه کاری بانک یونایند تگزاس در زمینه مسائل بلاکچین، به طور رسمی در سپتامبر 2021 و پس از تصویب لایحه مجلس نمایندگان 1576 تشکیل شد. طبق وب‌سایت این گروه، ماموریت آن شامل توسعه یک چارچوب “برای گسترش صنعت بلاکچین در تگزاس و سرمایه گذاری‌های دولتی در ارتباط با آن” است.

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *