اقدامات سخت‌گیرانه آمریکا می‌تواند هنگ‌کنگ را به قطب کریپتو تبدیل کند

۱۳ فروردین ۱۴۰۲

امبری سوبرن (Ambre Soubiran)، مدیر عامل پلتفرم تحلیل داده کایکو (Kaiko) اظهار کرد که رویکرد سخت‌گیرانه دولت ایالات متحده نسبت به قانون‌گذاری حوزه‌ی ارزهای دیجیتال می‌تواند در نهایت منجر به جابجایی مرکز ثقل معاملات و سرمایه‌گذاری‌ها به سمت هنگ کنگ شود. وی معتقد است اگرچه آمریکا زمانی طلایه‌دار و پیشتاز در صنعت ارزهای دیجیتال محسوب می‌شده است؛ اما در حال حاضر آمریکا بیشتر از هر زمان دیگری رفتار افراطی و خصمانه نسبت به این صنعت دارد. از این رو بسیاری احساس می‌کنند که در آینده‌ای نزدیک تعداد کثیری از شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان برای کار در یک محیط دوستانه‌تر به مکان‌های دیگری سرازیر خواهند شد.

او افرود: «اقدامات سخت‌گیرانه آمریکا به هنگ کنگ کمک خواهد کرد تا به هدف خود یعنی تبدیل شدن به یکی از پایگاه‌های اصلی کریپتو نزدیک شود؛ چراکه در ژانویه دولت هنگ کنگ اعلام کرده بود به منظور حمایت از شرکت‌های فین‌تک و رمزارزی برجسته و باکیفیت و همچنین شکوفایی پتانسیل‌های وب3 سعی می‌کند قانون‌گذاری و نظارت بر این حوزه را در حد مناسب و شایسته اعمال کند.» تاکنون بیش از 80 شرکت مرتبط با دارایی‌های دیجیتال تمایل خود را به افتتاح فروشگاه در هنگ کنگ نشان داده‌اند.

منبع:
cointelegraph
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *