لایحه سناتور آمریکای برای تنظیم مبادلات رمز ارز ها

لایحه سناتور آمریکای به دنبال اقدامات اجرایی SEC برای کاهش مبادلات رمز ارز ها
۹ مهر ۱۴۰۱

 

بیل هگرتی، سناتور ایالات متحده و عضو کمیته بانکداری سنا، قانونی را ارائه کرد که به دنبال یک پوشش امن، برای مبادلات ارزهای دیجیتال از برخی از اقدامات اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، است. قانون شفافیت تجارت دیجیتال در سال 2022، که توسط سناتور هاگرتی معرفی شد،با هدف ارائه وضوح نظارتی پیرامون دو نگرانی اصلی، (یک: طبقه بندی دارایی های دیجیتال و دوم: بدهی های مرتبط تحت قوانین موجود اوراق بهادار است)، که موسسات مبادلات ارزهای دیجیتال را تهدید می کند.

سناتور هاگرتی میگوید:

«فقدان وضوح نظارتی فعلی برای دارایی‌های دیجیتال، کارآفرینان و کسب‌وکارها را با یک انتخاب مواجه می‌کند: ابهام نظارتی قابل توجه در ایالات متحده را بررسی کنند یا به بازارهای خارج از کشور با مقررات دارایی دیجیتال روشن حرکت کنند.»

به گفته سناتور هاگرتی، عدم قطعیت نظارتی فوق، سرمایه گذاری در فضاهای رمزنگاری را منع می کند و فرصت های ایجاد شغل در ایالات متحده را با مشکل مواجه می کند. در نتیجه، انحصار «رهبری ایالات متحده در این فناوری تحول‌آفرین را در چنین زمان حیاتی به خطر می‌اندازد». این سناتور معتقد است که این قانون پس از تصویب، نه تنها “قطعیت بسیار مورد نیاز” را برای کسب و کارهای رمزنگاری فراهم می کند، بلکه رشد و نقدینگی بازارهای ارزهای دیجیتال ایالات متحده را نیز بهبود می بخشد.

 

این لایحه برای تصویب به عنوان قانون، نیاز به تصویب سنا، مجلس نمایندگان و رئیس جمهور ایالات متحده دارد.

 

 

منبع:
cointelegraph
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *