علت ضررهای اخیر شرکت منتشرکننده USDC چیست؟

علت ضررهای اخیر شرکت منتشرکننده USDC چیست؟
۲۵ آبان ۱۴۰۱

سیرکل(Circle)، شرکت منتشرکننده‌ی استیبل‌کوین USDC، اعلام کرد حوادث اخیر مربوط به ورشکستگی صرافی FTX و تصمیم صرافی بایننس باعث شده است که پیش‌بینی‌های مالی خود را اشتباه محاسبه کند.

در ماه سپتامبر، صرافی بایننس اعلام کرد سه استیل کوین TUSD, USDP, USDC را به طور خودکار به استیبل‌کوین انحصاری خود یعنی BUSD تبدیل می‌کند. بایننس در اطلاعیه خود علت این اقدام را افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران اعلام کرد. این اقدام ۲۸ میلیون کاربر صرافی بایننس را از دسترسی مستقیم به USDC باز می‌دارد.

شرکت سیرکل، بیان کرد در شرایطی که آنها اهمیت زیاد نقش برنامه تبدیل خودکار بایننس، در کاهش USDC در گردش را نتوانستند به درستی تشخیص دهند، آنها شاهد یک رشد 3 میلیارد دلاری از 17 آگوست تا 30 سپتامبر برای BUSD شدند.

ما  تخمین می‌زنیم از 30 ژوئن 2022 تا 30 سپتامبر 2022، 3 میلیارد دلار از 8.3 میلیارد دلار کاهش USDC در گردش، به دلیل تبدیل خودکار بایننس بوده است.

این ناشر استیبل‌کوین اضافه کرد که از 30 ژوئن، 13.5 میلیارد دلار USDC اضافی صادر شده است که در مقایسه با سال 2021، 36 درصد کاهش داشته است.

این شرکت همچنین ادعا کرده است تأثیر مالی ورشکستگی FTX بر ترازنامه سیرکل، 10.6 میلیون دلار است. این رقم در واقع مربوط به توییت جرمی آلر، مدیرعامل سیرکل است که اعلام کرد سیرکل تنها دارنده یک سهام کوچک در FTX دارد. او همچنین افزود:

Circle هرگز به FTX یا Alameda وام نداده است، هرگز FTT را به عنوان وثیقه دریافت نکرده است، و هرگز موقعیتی در FTT نداشته یا معامله نکرده است.

در پی ورشکستگی FTX، سیرکل خدمات و تراکنش‌های خود با گروه FTX را به حالت تعلیق درآورده است و در حال ارزیابی تأثیر ارائه خدمات آتی به گروه FTX است.

منبع:
cointelegraph
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *