زیمباوه یک ارز دیجیتال جدید با پشتوانه طلا ایجاد می‌کند

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

بر اساس آخرین گزارش روزنامه ساندی میل، زیمبابوه قصد دارد ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا معرفی کند. این کشور با برنامه‌ریزی برای ایجاد یک ارز دیجیتال جدید، گامی جلوتر در حوزه ارزهای دیجیتال برداشته است. کشورها در سرتاسر جهان به راه‌اندازی ارزهای دیجیتال خود علاقه نشان داده‌اند. در همان زمان، یکی از مسائل اصلی که کشورها می‌خواستند بر آن غلبه کنند، ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال بود. به همین دلیل، چندین کشور ارزهای دیجیتالی را با پشتوانه دارایی‌هایی از جمله طلا راه‌اندازی کرده‌اند.

گفتنی است که راه‌اندازی ارز دیجیتال زیمباوه برای تثبیت واحد پول این کشور پیش‌بینی شده است. علاوه بر این، جلوگیری از کاهش ارزش آن در برابر دلار آمریکا یکی دیگر از اهداف این کشور می‌باشد. این بیانیه توسط جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی به اشتراک گذاشته شده است. این ارز دیجیتال، کاربرانی که حتی مقادیر اندکی دلار زیمبابوه در اختیار دارند را قادر می‌سازد تا پول خود را با توکن‌های دیجیتال مبادله کنند. این امر سبب می‌شود مردم بتوانند ارزش دارایی‌های خود را ذخیره و در برابر نوسانات فعلی ارز محافظت کنند.

منبع:
watcher.guru
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *