تحلیل ارز آواکس (AVAX)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال آواکس

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 8 دقیقه

تحلیل ارز آواکس (AVAX). 19 اردیبهشت 1403

ارز آواکس مطابق با تحلیل قبلی، با کاهش قیمتی حدود 20 درصدی به سطح هفتگی D در قیمت 32 دلار رسید. پس از آن به سطح F در حدود قیمت 43 دلار پولبک زد و مجددا برای تست سطح D اقدام کرد.

اکنون با توجه به این که نمودار حدود 50 درصد از پیک خود اصلاح قیمت داشته و همچنین اینکه بر روی سطح حمایتی هفتگی D قرار دارد و اسیلاتور RSI نیز خط روند نزولی خود را نیز شکسته است، تحلیلگر منتظر افزایش قیمت در آینده است.

این افزایش قیمت ابتدا می‌تواند تا سطح F در حدود 43 دلار باشد. سپس اگر سطح F را به سمت بالا بشکند، نمودار به راحتی تا سقف قبلی در حدود 60 دلار می‌رسد. البته احتمالا قبل از این افزایش قیمت، کمی در جا زدن و یا کاهش قیمت را نیز داریم.

اما از طرفی اگر نمودار بر خلاف انتظار سطح D را به سمت پایین بشکند که احتمالش کم است، سطح حمایت بعدی در حدود 23 دلار خواهد بود.

 


تحلیل ارز آواکس (AVAX). 25 فروردین 1403

ارز آواکس نیز پس از تحلیل گذشته مطابق با انتظار وارد فاز اصلاح قیمت شد. البته تحلیلگر انتظار افزایش قیمت تا حدود 70 دلار را داشت. اما نمودار نتوانست به بیش از 65 دلار برود و فاز اصلاحی را شروع کرد. طی این فاز اصلاح نمودار سطح حمایتی F را شکست و به حدود 36 دلار رسید (تحلیلگر انتظار داشت تا قیمت به حدود 32 دلار برسد).

اکنون که واگرایی منفی RSI هفتگی تایید شده است و همچنین خط روند صعودی زرد رنگ شکسته شده است، انتظار تحلیلگر این است که قیمت در همین حوالی اندکی به صورت فشرده حرکت کرده و یا به سمت سطح F حرکت کند تا پولبک بزند و سپس برای تست سطح حمایتی D در حدود 27 تا 32 دلار برسد.

همچنین اگر نمودار برخلاف انتظار حرکت کرده و افزایش قیمت داشته باشد، نمودار می‌تواند در مرحله اول به سطح F در حدود قیمت 43 تا 44 دلار و سپس به مقاومت 50 دلار برسد.


تحلیل ارز آواکس (AVAX). 28 اسفند 1402

نمودار آواکس دقیقا مطابق با انتظار حرکت خود را ادامه داد، یعنی ابتدا به سطح F در قیمت 43.22 دلار رسید و حدود 10 روز درگیر آن سطح بود. سپس این سطح را شکسته و به مقاومت هفتگی B در محدوده قیمتی 53 تا 70 دلار رسیده است.

هفتگی

اگر به RSI تایم هفتگی توجه کنید، متوجه واگرایی منفی که در حال تشکیل است خواهید شد. اما نکته اساسی اینجاست که این واگرایی هنوز در نمودار هفتگی تایید نشده است. در نتیجه با توجه به تایم هفتگی احتمال اینکه طی این واگرایی منفی، نمودار به انتهای سطح مقاومتی B در قیمت 70 دلار و حتی با احتمال کم به مقاومت بعدی در حدود قیمت 95 تا 100 دلار برسد، وجود دارد.

روزانه

در تایم روزانه، همانطور که مشاهده می‌کنید، RSI درون کانال صعودی حرکت می‌کند و هرگاه به نزدیکی سقف این کانال رسیده است، سرعت رشد نمودار قیمت کاسته شده است. در حال حاضر نیز این اندیکاتور در نزدیکی سقف کانال است. با توجه به این سیگنال، می‌توان انتظار داشت که RSI خود را به سقف کانال برساند و همزمان نمودار قیمت نیز به حدود 70 دلار برسد.

پس از آن انتظار می‌رود در تایم روزانه کمی اصلاح قیمت داشته باشیم و اگر در این حین در تایم هفتگی پیوتی تشکیل شده و واگرایی منفی تایید شود، نمودار قطعا وارد مرحله اصلاح خواهد شد. در صورتی که اصلاح قیمت تایید شود، اولین سطح حمایتی 50 دلار خواهد بود. پس از آن سطوح حمایتی معتبر سطح F در قیمت 43 دلار و سطح D در محدوده قیمتی 32 تا 28 دلار خواهد بود.


تحلیل ارز آواکس (AVAX). 8 اسفند 1402

همانطور که در تصویر مشخص است، مطابق با تحلیل گذشته، متیک پس از شکست خط روند نزولی، به آن پولبک زد و مجددا سطح حمایتی D در قیمت 32.8 تا 27 دلار را تست کرد. پس از آن نمودار تواسنت به سطح مقاومتی F در قیمت 43 دلار برسد.

اکنون نمودار در فاز اصلاح است و انتظار می‌رود تا در آینده نه چندان دور، سطح F را شکسته و به سطح مقاومتی ماهانه B در قیمت 53 تا 70 دلار برسد. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که اگر قیمت مجددا به سطح F برسد، ممکن است این سطح به راحتی نشکند و نمودار کمی با این سطح درگیر شود و حتی این احتمال وجود دارد که مجددا کمی اصلاح قیمت داشته باشد.


تحلیل ارز آواکس (AVAX). 10 بهمن 1402

در تحلیل گذشته ارز آواکس ( توکن بومی شبکه آوالانچ)، اشاره شد که احتمالا قیمت تا حدود قیمت 27 دلار کاهش خواهد داشت. پس از آن تحلیل، قیمت دقیقا تا حدود 27 دلار رسیده و سپس حدود 30 درصد رشد داشته است. طی این رشد، نمودار خط روند نزولی کوتاه مدت خود را نیز شکسته است که می‌تواند نوید بخش رسیدن قیمت به سطوح بالاتر باشد.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که بعد از شکست خطوط روند، معمولا پولبک (برگشت قیمت به سطح یا خط شکسته شده) داریم. لذا انتظار می‌رود نمودار قبل از رسیدن به سطح F در حدود قیمتی 43 دلار، ابتدا کمی اصلاح کرده و مجددا سطح D در حدود قیمت 32 تا 27 دلار را تست بکند. مقاومت‌ها و حمایت‌های دیگر نیز در تصویر مشخص شده هستند.

تحلیل آواکس (آوالانچ)


تحلیل ارز آواکس (AVAX). 1 بهمن 1402

در بخش هفتگی تحلیل ارز آواکس در 4 آذر ماه، بیان شد که این ارز توانایی عبور از سطح C در قیمت 23 دلار و رسیدن به سطح B را دارد. همچنین در تایم روزانه نیز اشاره شد که در صورت حفظ حمایت RSI صعود قیمت را خواهیم داشت. پس از تحلیل مذکور، RSI حمایت شد و نمودار از سطح C عبور کرده و به نزدیکی سطح ماهانه B در حدود قیمت 50 دلار رسید. از آنجا که این سطح ماهانه است، لذا قدرت مقاومتی زیادی داشته و قیمت را بلافاصله برگردانده است.

اکنون قیمت حدود 35 درصد اصلاح داشته و بر روی سطح فلیپِ (سطحی که قبلا حمایت و مقاومت بوده است و اکنون قیمت از آن عبور کرده و نقشش تغییر کرده است.) روزانه D قرار دارد و همچنین اندیکاتور RSI نیز به حمایت خود رسیده است. به نظر تحلیل‌گر سطح D در قیمت 32.8 تا 27 دلار می‌تواند به خوبی از نمودار حمایت کند و آن را به سطح F در قیمت 43.8 دلار و سطح ماهانه B در حدود قیمت 50 تا 70 دلار برساند.  البته در این بین ممکن است قیمت کمی اصلاح بیشتر را تجربه کند و تا حدود قیمت 27 دلار برسد.

تحلیل ارز آواکس


تحلیل آواکس (AVAX). 4 آذر 1402

ماهانه

توکن بومی شبکه آوالانچ، آواکس پس از شکست خط روند صعودی خود حدود 90 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد. این کاهش قیمت بر روی سطح ماهانه A که حاصل از پیوت ماهانه است متوقف شد. اگر با دقت به ماه‌های اخیر بنگرید متوجه می‌شوید که دو ماه متوالی قیمت افزایش داشته است که پس از ریزش قیمت تا کنون چنین اتفاقی نداشته‌ایم و می‌تواند نشانه‌ای مثبت باشد.

هفتگی

در تایم هفتگی RSI واگرایی مثبت ثبت کرده است. همچنین هم RSI و هم نمودار قیمت خطوط روند نزولی خود را شکسته‌اند. نکته‌ای که باید توجه کرد این است که قبل از شکست خط روند، قیمت آرایش کندلی نداشته (یعنی درجا نزده) است که معمولا در چنین حالتی، بعد از شکست، قیمت وارد اصلاح زمانی شده و مدتی را درجا می‌زند.

همچنین از آنجا که قیمت هنوز پولبک مناسبی را به خط شکسته شده نزده است و همچنین قیمت به تازگی به سطح هفتگی C رسیده است، این احتمال که قیمت در کوتاه مدت کمی اصلاح داشته باشد را افزایش می‌دهد. البته این احتمال نیز وجود دارد که قیمت بدون توجه به نکات اصلاحی، خود را به سطح بعدی در نقطه B برساند.

 

روزانه

در تایم روزانه قیمت پس دلار از رسیدن به سطح C که حاصل از شکست خط روند است، حدود 18 درصد اصلاح داشته است. طی این اصلاح RSI خود را به خط روند حمایتی رسانده است. در صورتی که این خط RSI را نگه دارد قیمت توانایی عبور از سطح C و  دلار رسیدن به سطح D را دارد. اما در صورتی که این حمایت از دست برود، قیمت برای رسیدن به سطوح 1 و حتی 2 آماده می‌شود.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *