مدیر عامل بایننس و ترفندهای او برای به چالش کشیدن صرافی‌ها

مدیر عامل بایننس و ترفندهای او برای به چالش کشیدن صرافی‌ها
۲ آذر ۱۴۰۱

در 22 نوامبر، بعد از اینکه چانگ پنگ ژائو (ملقب به سی‌زی CZ)،مدیر عامل صرافی بایننس، در یک توییت دارایی‌های بیت کوین صرافی کوین‌بیس را زیر سوال برد،  عبارت کوین‌بیس به ترند توییتر تبدیل شد.

سی‌زی در توییت خود به استناد از یک مقاله مالی در یاهو ادعا کرده بود که سرویس حفاظت از دارایی کوین‌بیس Coinbase Custody، دارایی‌های شرکت گری‌اسکیل که 635000 بیت کوین است را نگهداری می‌کند و اضافه کرد کوین‌بیس چهارماه پیش، کمتر از 600 هزار بیت کوین داشته است.

 

 

خدمات custody، خدماتی هستند که مشتریان می‌توانند دارایی‌های دیجیتال را زیر نظر یک شرکت خریداری، نگهداری، مدیریت یا بیمه کنند، معمولا شرکت‌ها و موسسات این خدمات را برای افراد با سرمایه‌ی زیاد و یا شرکت‌های بزرگ انجام می‌دهند.

بلافاصله مدیرعامل کوین‌بیس، برایان آرمسترانگ، در توییتر پیوستی مرتبط با وضعیت و صورت‌ حساب‌های مالی شرکت کوین‌بیس را ضمیمه کرد و همچنین ادعا کرد که این شرکت، دارای 2 میلیون بیت کوین، به ارزش 39.9 میلیارد دلار است.

مدتی کوتاه پس از انتشار این توییت، مدیرعامل بایننس توییت خود را حذف کرد و اظهار داشت: «برایان آرمسترانگ فقط به من گفت که اعداد در مقالات اشتباه هستند. توییت قبلی حذف شد، بیایید با هم برای بهبود شفافیت در صنعت کار کنیم.»

اگرچه برخی از کاربران ارزهای دیجیتال، سی زی را به خاطر توییت‌های او مورد انتقاد قرار می‌دهند اما باید بدانیم که او از جمله افرادی است که توانایی و قدرت زیادی در به چالش کشیدن صرافی‌ها دارد. فراموش نکنیم که این سی زی بود که اختلاس مالی صرافی FTX از دارایی‌های کاربران را برای همگان آشکار کرد. قطعا یکی از اهداف توییت‌های او کشف قدرت نقدینگی و اطلاعات مالی یا ذخایر صرافی‌ها است.


بزرگترین دارنده بیت‌ کوین جهان کیست؟

منبع:
cointelegraph.com
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *