بزرگترین دارنده بیت‌ کوین جهان کیست؟

بزرگترین دارنده بیت‌ کوین جهان کیست؟ اخبار
زمان مطالعه : 2 دقیقه

فروپاشی وحشتناک صرافی اف‌تی‌ایکس FTX که زمانی سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال بود؛ بسیاری را در مورد سلامتی امور مالی صرافی های متمرکز نگران کرده است و باعث عدم اطمینان میلیون ها طرفدار ارزهای دیجیتال به این صرافی ها شده است.

در تلاش برای رفع این شک و تردید، مدیران برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال شروع به اثبات ذخایر (Proof of Reserves) خود کردند. برخی از بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال اسناد ذخایر خود را به اشتراک گذاشته‌اند و نشان می‌دهند که چه مقدار و چه ارزهای دیجیتالی را از طرف مشتریان خود ذخیره می‌کنند. بایننس جزو اولین کسانی بود که این کار را انجام داد و پس از آن کریپتو داتکام (Crypto.com) بای بیت (Bybit) و هوبی (Huobi) قرار گرفتند.

 

موجودی بیت کوین بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، طی ماه گذشته پس از فروپاشی FTX به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و مجموع دارایی ها این صرافی اکنون به 600000 بیت کوین نزدیک شده است.

 

طبق داده‌های پلتفرم تحلیلی رمزارز Coinglass، بایننس در حال حاضر بیش از 600000 بیتکوین در اختیار دارد. با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر در حدود 16000 دلار قیمت دارد، ارزش ذخیره بیت کوین بایننس بیش از 9 میلیارد دلار است. افزایش اخیر ذخیره بیت کوین بایننس در حالی اتفاق می افتد که بی‌اعتمادی مصرف کننده به سایر صرافی های کوچکتر پس از سقوط بی سابقه FTX همچنان در حال افزایش است.

صرافی های کوین‌بیس پرو (Coinbase Pro)، بیت فینیکس (Bitfinex)، جمنای (Gemini) و کراکین (Kraken) طبق آمار کوین‌گلاس پس از بایننس جایگاه اول تا پنجم را دارند که به ترتیب دارای 528,900، 345,597، 153,212 و 70,622 بیت کوین هستند. در میان پنج صرافی برتر، بایننس تنها صرافی است که در هفته گذشته جریان خالص بیت کوین مثبت داشته است.

 

بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات است. این صرافی اخیراً به طور جسورانه در اخبار منتشر شده است، به ویژه به دلیل دخالت جزئی آن در حماسه FTX. در ابتدا، صرافی یک قرارداد غیر الزام آور برای خرید FTX مشکل دار امضا کرد اما یک روز بعد از معامله کنار رفت.

با این حال، همانطور که گزارش شده است، شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال گری‌اسکیل (Grayscale) به دلیل “نگرانی های امنیتی” از به اشتراک گذاری ذخایر اثبات وجود خودداری کرده است. در یک موضوع اخیر در توییتر، این شرکت اعلام کرد که صرافی اصلی ارزهای دیجیتال Coinbase، که توسط Grayscale به عنوان متولی استفاده می شود، اغلب “اعتبارسنجی روی زنجیره” را انجام می دهد.

 

مطالب مرتبط:

شرکت گری اسکیل (Grayscale) حاضر به اثبات ذخایر خود نشد

منبع:
cryptonews
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را تغییر ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *