تحلیل کاردانو (ADA)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال کاردانو

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 12 دقیقه

تحلیل کاردانو 23 اردیبهشت 1403

همانطور که در تحلیل گذشته اشاره شد، نمودار کاردانو پس از ریزش شدیدی که داشت، کمی درجا زد و سپس به سمت مقاومت 0.50 دلار حرکت کرد و مجددا با کاهش قیمتی 20 درصدی به سطح حمایتی در حدود 0.40 دلار رسید.

اکنون RSI توانسته است خط روند نزولی خود را بسیار ضعیف بشکند که نشان دهنده ضعف خریدارانی است که در افزایش قیمت کاردانو مردد هستند. در چنین شرایطی معمولا نمودار در بازه قیمتی خاصی دائما نوسان می‌کند و اصطلاحا می‌گوییم بازار رِنج یا خنثی می‌باشد.

در هنگام بازارهای رنج، نمودار می‌تواند از هر سمتی از محدوده خنثی خارج شود. اما به این دلیل که نمودار بر روی سطح حمایتی هفتگی قرار دارد، نظر تحلیلگر این است که نمودار توانایی این را دارد که به سمت بالا از محدوده رنج خارج شود. این امر مستلزم این است که در اولین قدم اسیلاتور RSI بتواند به بالای سطح 50 برود.

در این صورت اولین مقاومت حدود قیمت 0.52 و سپس 0.62 دلار خواهد بود. اما اگر نمودار برخلاف نظر تحلیلگر حرکت کند، نمودار در اولین قدم می‌تواند به حدود 0.36 و سپس 0.30 دلار برسد.


تحلیل کاردانو 29 فروردین 1403

نمودار کاردانو مطابق با دیدگاه تحلیل گذشته کاهش قیمتی تا حدود 0.40 دلار را تجربه کرد. طی این اصلاح، نمودار به سطح هفتگی B رسید. همچنین RSI هفتگی به سوی سطح حمایتی و RSI روزانه نیز به سطح 30 رسیده است.

اکنون تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار برای مدتی درجا بزند و یا نهایتا مجددا به سطح 0.40 دلار برسد. در این حین RSI هفتگی و رزوانه نیز باید به سطح حمایتی برسد. پس از آن است که نمودار می‌تواند برای افزایش قیمت آماده شود.

در صورتی که این اتفاق رخ دهد، اولین مقاومت‌ها حدود 0.50 و سپس 0.57 دلار است. حتی اگر هیجان مثبتی نیز وارد بازار شود، با احتمال کم نمودار می‌تواند تا مقاومت 0.75 دلار نیز افزایش داشته باشد.

البته با توجه به شرایط سیاسی جهانی، این احتمال نیز وجود که نمودار مجددا کاهش قیمتی را داشته باشد. این کاهش قیمت احتمالی تا حدود 0.035 می‌تواند ادامه داشته باشد.


تحلیل کاردانو 8 فروردین 1403

بر خلاف نظر تحلیلگر کاردانو نتوانست از مقاومت خود عبور کند و از خط میانی کانال و مقاومت 0.75 دلار وارد فاز اصلاح قیمت شد. این اصلاح در حال حاضر بر روی کف کانال متوقف شده است.

با توجه به واگرایی منفی RSI در تایم هفتگی و همچنین شکست خط روند صعودی RSI در این تایم فریم، احتمال کاهش قیمت مجدد وجود دارد. این اصلاح قیمت به احتمال زیاد تا سطح B در حدود قیمت 0.55 تا 0.40 دلار ادامه داشته باشد.

پس از تست مجدد سطح B که طی آن RSI احتمالا تا سطح 50 نیز برسد، می‌توان انتظار داشت که نمودار قدرت کافی برای تست مجدد مقاومت 0.75 دلار را خواهد داشت. البته قبل از شروع کاهش قیمت احتمال اینکه نمودار یکبار دیگر تا 0.75 دلار افزایش داشته باشد نیز وجود دارد.


تحلیل کاردانو 14 اسفند 1402

مطابق با تحلیل گذشته نمودار از محدوده 0.65 دلار اصلاح قیمتی تا حدود 0.58 دلار (در تحلیل گذشته عنوان شد) داشت. در حال حاضر نیز نمودار از سطح مقاومتی 0.75 دلار گذشته و به سمت سطوح مقاومتی بعدی در قیمت 0.92 تا 0.95 در حرکت است.

با توجه به اندیکاتور RSI که به سطح مقاومتی نرسیده است، انتظار می‌رود نمودار در بازه بلند مدت به سطوح مقاومتی 0.92 تا 0.95 و پس از آن سطح ماهانه D در حدود قیمت 1.18 تا 1.65 برسد. البته در تایم هفتگی در اندیکاتور RSI واگرایی مشاهده می‌شود که نشان دهنده اصلاح قیمت احتمالی پس از رسیدن به سطوح مقاومتی وجود دارد.


تحلیل کاردانو 1 اسفند 1402

یکی از سناریوهای مطرح شده در تحلیل گذشته کاردانو، شکست خط روند نزولی و افزایش قیمت تا محدوده 0.65 تا 0.75 دلار بود. مطابق با انتظار نمودار خط روند نزولی را شکسته و به حدود قیمت 0.64 دلار رسیده که به عنوان ابتدای محدوده‌ی مقاومتی محسوب می‌شود.

اکنون که قیمت به نزدیکی سطح مقاومتی رسیده است، انتظار می‌رود تا سرعت رشد قیمت در محدوده 0.65 تا 0.75 کاهش یافته و نمودار در این محدوده کمی استراحت و اصلاح قیمت داشته باشد. به عبارت دیگر نظر تحلیلگر این است که  نمودار تا سقف قبلی در حدود 0.68 دلار و حتی بالاتر از آن یعنی حدود قیمت 0.75 دلار برسد و سپس اصلاح قیمتی یا زمانی را تجربه کند.

البته این سناریو نیز با درصد احتمال کمتر وجود دارد و آن این است که نمودار از محدوده کنونی اصلاح قیمت را شروع کند. در این صورت حمایت‌ها در محدوده‌های 0.58 و 0.53 دلار خواهد بود. در صورتی هم که نمودار از محدوده مقاومتی 0.65 تا 0.75 با قدرت بگذرد، مقاومت‌های مد نظر، سطح روزانه 0.92 دلار و سطح ماهانه D در حدود قیمت 1.18 تا 1.65 خواهد بود.


تحلیل کاردانو 10 بهمن 1402

پس از تحلیل قبل، مطابق با دیدگاه، نمودار مجددا به سطح حمایتی 0.46 دلار رسید و پس از آن به سمت خط روند نزولی حرکت کرده است. دیدگاه تحلیل‌گر این است که سطح هفتگی B به طور کامل شکسته است و اکنون نمودار در حال تایید شکست است. پس از تایید انتظار می‌رود تا نمودار به روند صعودی خود ادامه دهد و به سطح هفتگی بعدی در حدود 1.2 دلار برسد. البته لازم به ذکر است که این فرایند زمان بر است.

در حال حاضر، در تایم رزوانه، RSI سیگنال‌های مثبتی را نشان داده است که خبر از نوسان مثبت قیمت دارد. برای این که این افزایش قیمت ادامه دار باشد، کاردانو باید خط روند نزولیِ کوتاه مدت خود را بشکند. در این صورت احتمالا نمودار به قیمت‌های بالاتر در حدود 0.65 تا 0.75 برسد.

البته از آنجایی که نمودار در فاز تثبیت شکست است، احتمال نوسانات منفی نیز وجود دارد. در صورتی که خط روند نزولی شکسته نشود، سطوح 0.46 ، 0.4 و 0.35 حمایت‌های احتمالی هستند.

تحلیل کاردانو


تحلیل کاردانو 25 دی 1402

در تحلیل گذشته قیمت 0.46 دلار به عنوان حمایت معرفی شد که نمودار بعد از کمی کاهش، دقیقا به این حمایت واکنش نشان داده و به سمت کف کانال، برای تست مجدد حرکت کرد و  به مقاومت معرفی شده 0.6 دلار رسید.

اگر به طور کلی به نمودار کاردانو بنگریم، می‌بینیم که نمودار، سطح هفتگی B را شکسته و اکنون بر روی این سطح قرار دارد. با توجه به آرایش کندلی قبل از سطح B و همچنین آرایش کندلی بعد از سطح B می‌توان نتیجه گرفت که این سطح هفتگی به طور کامل شکسته است. پس دیدگاه کلی افزایش قیمت در بلندمدت است.

در دید جزئی‌تر نیز مشخصا RSI بر روی حمایت قرار گرفته است که نشانه مثبتی محسوب می‌شود. حال ممکن است که قیمت کمی پایین‌تر تا سطح 0.4 نیز کاهش بیاید اما در کل، هم در سیگنال‌های کوتاه مدت و هم در سیگنال‌های بلندمدت آثار افزایش قیمت مشخص است. در صورت افزایش قیمت مقاومت‌های کلیدی سطوح 0.75 تا 0.8 است. سطح مقاومتی هفتگی بعدی نیز سطح D در قیمت 1.15 تا 1.45 دلار است. در صورت کاهش قیمت نیز حمایت‌ها اعداد 0.4 و 0.35 دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو


تحلیل کاردانو 17 دی 1402

کاردانو دقیقا مطابق با انتظار پس از شکست سطح هفتگی B وارد فاز اصلاح شد تا بر روی سطح B تثبیت انجام داده و برای رسیدن به سطوح بالاتر استراحت کند. طی زمان تثبیت، نمودار حتی می‌تواند به درون سطح B نیز نفوذ کند.

در حال حاضر قیمت به کف کانال رسیده است و حتی امکان اصلاح بیشتر تا قیمت 0.46 و 0.4 دلار را نیز دارد که از نظر تکنیکال کاملا عادی است. با توجه به اندیکاتور RSI روزانه انتظار می‌رود در هفته جدید کمی نوسانات مثبت را داشته باشیم و پس از آن مجددا اصلاح قیمت را شاهد باشیم.

این اصلاح می‌تواند تا سطوح حمایتی 0.4، 0.35 و حتی 0.29 و سطح شماره 1 در قیمت 0.25 نیز ادامه داشته باشد. اما اگر نمودار بر خلاف انتظار حرکت کرده و افزایش قیمت را داشته باشیم، مقاومت‌های مهم محدوده‌های 0.6 تا 0.65 و همچنین 0.75 تا 0.8 هستند. البته قوی‌ترین مقاومت نیز سطح ماهانه D در حدود قیمت 1.18 تا 1.55 است.

تحلیل کاردانو


تحلیل کاردانو 26 آذر 1402

در تحلیل گذشته، نمودار پس از شکست خط روند نزولی و سطح مقاومتی شماره 2، خود را به سطح شماره 3 رساند که انتظار می‌رفت اصلاح قیمت را داشته باشیم. اما این اصلاح به صورت زمانی خود را نشان داد و قیمت آنچنان کاهش نیافت. پس از اصلاح زمانی مطابق انتظار قیمت به سطح هفتگی B رسید و با قدرت فراوان این سطح را شکست.

اگر به تصویر تایم هفتگی دقت کنید، متوجه می‌شوید که نمودار با یک کندل قوی از سطح B گذشته است و شرایط اولیه شکست کامل، شامل آرایش کندلی قبل شکست و کندل شکست را دارد. اکنون قیمت نیاز دارد بین 3 تا 7 کندل بر روی سطح B بماند تا قدرت مورد نیاز برای رسیدن به سطوح ماهانه و هفتگی بعدی را داشته باشد. سطح ماهانه بعدی سطح D در قیمت 1.18 دلار است که در تحلیل 6 آبان ماه مشخص شده است.

اما در تایم روزانه اگر دقت کنید، اندیکاتور RSI واگرایی منفی را ثبت کرده است اما اندیکاتور مکدی هیچ واگرایی منفی را نشان نمی‌دهد. در چنین شرایطی معمولا نمودار اصلاح قیمت موقت را تجربه می‌کند اما در بلند مدت در جهت روند قبلی حرکت خواهد کرد. پس انتظار می‌رود که قیمت یا به صورت زمانی یا به صورت قیمت اصلاح انجام بدهد.

در صورتی که اصلاح قیمتی رخ بدهد، اولین سطوح حمایتی 0.54 و 0.46 دلار خواهد بود . و اگر قیمت به رشد خود ادامه دهد نیز مقاومت‌ها 0.75 و 0.91 دلار هستند.

 

تحلیل کاردانو


تحلیل کاردانو 17 آبان 1402

در تحلیل گذشته کاردانو در زیر خط روند نزولی بود که با شکست خط روند به سطح شماره 2 رسید. پس از آن قیمت به خط روند شکسته شده پولبک زد. در چنین شرایطی که هم سیگنال بلندمدت هفتگی (سیگنال تایم فریم هفتگی که در تحلیل قبل بیان شد.) داریم و هم در تایم روزانه خط روند نزولی شکسته شده است، قیمت چاره‌ای جز رشد و رسیدن به سطح بعدی را ندارد. همانطور که مشاهده می‌کنید قیمت ابتدا به سطح 0.333 دلار رسید و کمی اصلاح کوتاه مدت انجام داد و سپس به سطح هفتگی 3 رسید.

اکنون که نمودار در زیر  سطح 3 قرار دارد، به کمی استراحت نیاز دارد تا توانایی رشد بیشتر برای رسیدن به سطح هفتگی B در محدوده 0.50 دلار (در تحلیل گذشته در بخش هفتگی مشخص شده است.) را بدست بیاورد. این اصلاح ممکن است تا محدوده 0.33-0.32 و حتی سطح 2 ادامه داشته باشد.


تحلیل کاردانو 6 آبان 1402

ماهانه

در تایم ماهانه قیمت بعد از ریزش حدود 92 درصدی، بر روی سطح A متوقف شد. سطح A بین دو سطح 50 و 61.8 درصد فیبو قرار دارد و مربوط به تایم ماهانه است، قیمت با کندل سبز قدرتمند، از این سطح برگشت و خود را به سطح ماهانه B رسانده است.

در این بین خط روند نزولی ماهانه را نیز شکست. سپس قیمت به سمت پیوت ماهانه تشکیل شده اصلاح کرده است. طی این اصلاح، پولبک به خط روند نیز انجام شد. همچنین RSI نیز واگرایی مثبت را نشان می‌دهد. این واگرایی بر روی سطح ماهانه، نشانه رشد قیمت در بازه بلند مدت است.

هفتگی

در تایم هفتگی نیز شکست خط روند، پولبک به آن و واگرایی مثبت RSI کاملا مشخص است. نکته خاص دیگری در تایم هفتگی وجود ندارد. برای بررسی بیشتر به تایم روزانه می‌رویم.

روزانه

در تایم روزانه متوجه می‌شویم که قیمت اکنون به مقاومت خط روند رسیده است. این خط روند با سطح 2 محدوده PRZ تشکیل داده است که احتمال اصلاح قیمت موقتی را افزایش می‌دهد. همچنین RSI به محدوه مقاومتی خود رسیده است که این سیگنال نیز نشان از اصلاح قیمت موقت می‌دهد.

نظر شخصی تحلیلگر این است که پس از رشد حدود 20 درصدی قیمت از سطح 1، اصلاح قیمت نیاز است. در صورت اصلاح قیمت سطوح 0.276 و 0.265 دلار حمایت‌های احتمالی هستند. حتی درصورت عمیق شدن اصلاح، امکان رسیدن به سطح 1 نیز وجود دارد.

البته به این نکته نیز باید دقت کرد که چون در تایم‌های بالا واگرایی مثبت وجود دارد، احتمال حرکت نمودار در جهت سیگنال‌های تایم بالاتر بیشتر است. یعنی امکان این که قیمت بدون اصلاح به سطوح بالاتر یعنی سطح 0.333 دلار و سطح 3 برسد نیز وجود دارد.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *