تحلیل دوج‌ کوین (DOGE)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال دوج کوین

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 6 دقیقه

تحلیل دوج‌کوین 1 خرداد 1403

نمودار دوج‌کوین، مطابق با انتظار بین دو سطح B و خط روند آبیِ صعودی حدود 40 روز نوسان انجام داد و تا کنون هیچ یک از دو سطح معرفی شده را نتوانسته بشکند.

در حال حاضر به نظر تحلیلگر شرایط کمی متفاوت شده است و احتمال نوسانات مثبت برای این ارز وجود دارد. همانطور که در تصویر مشخص است، RSI روند نزولی خود را به پایان رسانده و خط روند نزولی را به بالا شکسته است. همچنین نمودار قیمت نیز خط روند نزولی کوتاه مدت را با کندل قوی به سمت بالا شکسته است که نشانه افزایش تقاضا می‌باشد.

اکنون تحلیلگر معتقد است که دوج می‌تواند در اولین گام، افزایش قیمتی تا حدود 20 سنت (سقف محدوده مقاومتی B) داشته باشد. پس از آن در صورتی که سطح B در محدوده قیمتی 15 تا 20 سنت را به سمت بالا بشکند، نمودار می‌تواند به قیمت‌های 26 و 35 سنت برسد.

از طرفی اگر نمودار بر خلاف انتظار حرکت کند و کاهش قیمت داشته باشد، اولین حمایت 13 تا 14 سنت و پس از آن سطح C در حدود 10 تا 11 سنت خواهد بود.

 


تحلیل دوج‌کوین. 26 فروردین

دوج‌کوین پس از تحلیل گذشته اصلاحش را عمیق‌تر کرده و به سطح حمایتی C در حدود قیمت 0.117 دلار  مطابق با تحلیل رسید. سپس نمودار مجددا خود را به سطح مقاومتی B در حدود قیمت 0.20 دلار رساند و مجددا تا قیمت 0.13 دلار اصلاح انجام داده است.

اکنون با توجه به RSI هفتگی و روزانه که هردو بر روی سطح حمایتی خود قرار دارند، انتظار می‌روند کاهش قیمت‌ها به طور موقت متوقف شده باشد.

برای اینکه جهت حرکت بعدی نمودار مشخص شود، قیمت باید از یکی از سطوح خط آبی یا B عبور کند. تا زمانی که یکی از این سطوح نشکسته است، نظر تحلیلگر این است که نمودار بین سطح B و خط روند آبی نوسان انجام خواهد داد.

در صورت شکست سطح B که احتمالش کم به نظر می‌رسد، مقاومت‌های بعدی قیمت‌های 0.26 و 0.35 دلار خواهد بود. همچنین اگر نمودار خط آبی را به سمت پایین بشکند، اولین حمایت سطح C در حدود 0.11 دلار و پس از آن 0.092 دلار است.

 


تحلیل دوج‌کوین. 28 اسفند 1402

نمودار دوج‌کوین مطابق با تحلیل گذشته به سطوح مقاومتی عنوان شده، یعنی سطح C در قیمت 0.11 و سطح B در محدوده قیمتی 0.15 تا 0.20 رسید و بلافاصله به سطح مقاومتی ماهانه B واکنش نشان داده و وارد فاز اصلاح قیمت شده است.

در حال حاضر نیز اندیکاتور RSI در تایم هفتگی به سقف کانال و در تایم رزوانه نیز خط روند صعودی خود را شکسته است. با توجه به شکست خط روند RSI می‌توان انتظار داشت که اصلاح قیمت ادامه داشته باشد. در صورت اصلاح قیمت بیشتر، اولین سطح حمایتی در محدوده 0.135 دلار و سپس سطح C در قیمت 0.11 دلار خواهد بود. البته نمودار توانایی تست مجدد سطح B، قبل از اصلاح قیمت را نیز دارد.


تحلیل دوج‌کوین. 5 اسفند 1402

همانطور که انتظار می‌رفت، نمودار وارد فاز اصلاح شد و دقیقا تا سطح شماره 1 در قیمت 0.069 رسید. در حال حاضر نیز نمودار خط روند نزولی را شکسته و ظاهرا از فاز اصلاح خارج شده است.

اکنون که این خط شکسته و به آن پولبک زده شده است، انتظار می‌رود نمودار سطح مقاومتی پیش رو در قیمت 0.09 دلار را شکسته و به سطح C در حدود قیمت 0.105 تا 0.118 و پس از آن به سطح هفتگی B در حدود قیمت 0.15 تا 0.20 دلار برسد. در صورتی هم که نمودار بر خلاف انتظار حرکت کند، اولین سطح حمایتی 0.077 و سپس سطح شماره 1 در قیمت 0.069 تا 0.072 برسد.

تحلیل دوج‌کوین. 27 آذر 1402

همانطور که در تحلیل گذشته بیان شد، اصلاح قیمت تا سطح شماره 1 اتفاق افتاد و پس از آن قیمت در سطح شماره 2 نفوذ کرده و مجددا برای تست سطح شماره 1 اقدام کرد. پس از تست این سطح، قیمت سطح شماره 2 را شکسته و مطابق انتظار به سطح C رسید.

سطح C حاصل از پیوت هفتگی است و از آنجا که نمودار از سطح روزانه شماره 1 به سطح هفتگی C رسیده است، قطعا قیمت در برخورد اول توانایی شکست این سطح را ندارد. از همین رو قیمت در زیر سطح C یک پیوت هفتگی ایجاد کرده است. همچنین در تایم روزانه اندیکاتور RSI خط روند صعودی خود را نیز شکسته است.

این سیگنال‌ها خبر از اصلاح قیمت می‌دهد. در حال حاضر نیز نمودار حدود 15 درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است. اما به نظر تحلیل گر این اصلاح می‌تواند ادامه‌دار بوده و به سطح 2 و حتی سطح 1 برسد. البته قبل از اصلاح قیمت، نمودار می‌تواند برای تست پیوت هفتگی تشکیل شده اقدام کند و به سطوح 0.095 دلار و حتی سطح C برسد.

تحلیل دوج کوین


تحلیل دوج‌کوین. 22 آبان 1402

ماهانه

مطابق معمول، برای دید کلی مسیر و نوع حرکت نمودار، در تایم ماهانه سطوح مقاومت و حمایت را ترسیم می‌کنیم. همانطور که می‌بینید، ریزش حدود 93 درصدی این رمزارز بر روی سطح ماهانه A متوقف شده است. همچنین اکنون قیمت به خط روند مقاومتی خود رسیده است. اولین سطح مقاومتی ماهانه نیز سطح B است که در صورت شکست خط روند نزولی ماهانه، امکان رسیدن به این سطح در بلندمدت وجود دارد.

هفتگی

اگر خط روند نزولی را در تایم هفتگی دقیق‌تر رسم کنیم، متوجه می‌شویم که این خط روند شکسته است و یک پولبک کوچک نیز به آن زده شده است و سپس قیمت خود را به سطح 0.083 دلار رسانده است. در این بین، اندیکاتور RSI نیز خط روند نزولی خود را شکسته است و در حال حاضر به سطح مقاومتی خود رسیده است. در صورتی که RSI مقاومت خود را بشکند و بر روی آن تثبیت کند، قیمت توانایی رسیدن به سطوح C و B را دارد. برای بررسی بیشتر به تایم روزانه می‌رویم.

 

روزانه

در تایم روزانه نشانه‌ها اصلاح قیمت موقت را مشاهده می‌کنیم. اولین نشانه، واگرایی منفیِ در حال تشکیل است که با تشکیل پیوت روزانه بر روی نمودار قیمت تایید خواهد شد. نشانه بعدی این است که RSI هنوز به سطح حمایتی نرسیده است. این دو سیگنال بیانگر اصلاح موقت قیمت تا سطح 0.074 و یا سطح 1 برای تکمیل پولبک است.

البته همیشه باید احتمال حرکت در خلاف انتظار را نیز داشت. در صورتی که قیمت با قدرت سطح 2 را بشکند مقاومت‌های کلیدی سطوح 0.094 دلار و C هستند.

 

 

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *