تحلیل پولکادات (DOT)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال دات

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 7 دقیقه

تحلیل پولکادات. 18 اردیبهشت 1403

پس از تحلیل گذشته ارز پولکادات، اسیلاتور RSI خط روند حمایتی را به سمت پایین شکست و همانطور که انتظار می‌رفت، قیمت دقیقا تا سطح شماره 3 در حدود قیمت 5 تا 6 دلار رسید. پس از آن میزان تقاضا کمی افزایش قیمت داشت و و باعث شد تا قیمت به حدود 7.5 دلار برسد.

این افزایش تقاضا برای ادامه روند صعودی کافی نبود، بنابراین نمودار مجددا به سمت سطح شماره 3 حرکت کرد و پس از برخورد به این سطح، این‌بار با قدرت بیشتری حرکت صعودی خود را شروع کرد که باعث شکست خط روند نزولی در نمودار و RSI شده است.

در حین این نوسانات قیمت، نمودار الگوی شبیه به دوقلوی کف را بر روی سطح شماره 3 ایجاد کرده است که هنوز تایید نشده است. با توجه به این نشانه‌ها تحلیلگر معتقد است که نمودار پس از کمی درجا زدن و یا کاهش قیمت موقت، می‌تواند خط گردن الگوی دوقلوی کف را بشکند.

در این صورت نمودار می‌تواند در اولین قدم به تارگت الگو در حدود  9 تا 10 دلار برسد و اگر از این ناحیه عبور کند می‌تواند تا حدود 12 دلار و پس از آن 15 دلار برسد. البته لازم به ذکر است که ناحیه 8.5 تا 12 دلار، یک مقاومت هفتگی قدرتمند است انتظار می‌رود قیمت نتواند به راحتی از این سطح عبور کند.

اما در صورتی که نمودار بر خلاف انتظار حرکت کند، انتظار اصلاح قیمت شدیدی را نباید داشت. در چنین حالتی اولین حمایت حدود حدود 6.5 دلار و سپس سطح شماره 3 در حدود قیمت 5 تا 6 دلار است.


تحلیل پولکادات. 22 فروردین 1403

ارز پولکادات طبق تحلیل گذشته عمل کرد و پس از رسیدن به سطح مقاومتی حدود 11 دلار، کانال خود را به سمت پایین شکست و به درون سطح حمایتی B در حدود قیمت 9.8 تا 8 دلار حرکت کرد.

در حال حاضر RSI این ارز، هم در تایم هفتگی و هم در تایم روزانه به سطوح حمایتی رسیده‌اند و از آنجایی که نمودار قیمت نیز بر روی سطح حمایتی قرار دارد، تحلیلگر انتظار دارد پس از اندکی کاهش قیمت بیشتر تا حدود 8 و حتی 7 دلار، نمودار مجددا به سمت مقاومت 11 دلار خود حرکت کند.

البته این افزایش قیمت منوط به حمایت شدن RSI توسط سطوح حمایتی در دو تایم روزانه و هفتگی است. اما از آن طرف اگر RSI حمایت نشود و از سطوح حمایتی به سمت پایین عبور کند، اصلاح قیمت بیشتر خواهد شد و احتمالا تا قیمت‌های 6 و حتی 5 دلار ادامه خواهد داشت.


تحلیل پولکادات. 26 اسفند 1402

پولکادات بر خلاف انتظار تحلیلگر که توقع اصلاح قیمت داشت، طی کانال صعودی خود حرکت کرده و پس از شکست سطح ماهانه B در قیمت 7.9 تا 9.8 دلار به خط میانی کانال و مقاومت 11.6 دلار رسید.

اکنون پس از حدود 50 درصد افزایش قیمت و شکست خط روند RSI انتظار اصلاح قیمت تا سطوح حمایتی 9.3 تا 7.7 دلار منطقی است. همچنین اندیکاتور RSI در تایم هفتگی نیز در حال ایجاد واگرایی منفی است که احتمال کاهش قیمت بیشتر در بلندمدت را قوت می‌بخشد. در صورتی که اصلاح قیمت عمیق‌تر شود، احتمال رسیدن قیمت به محدوده 6.5 تا 5.5 دلار نیز وجود دارد.

اما پس از این اصلاح قیمت است که نمودار می‌تواند خود را در بلند مدت به سطح ماهانه C در قیمت 15 تا 19 دلار برساند.


تحلیل پولکادات. 2 اسفند 1402

هفتگی

همانطور که در تایم هفتگی مشاهده می‌کنید، نمودار خود را به سطح ماهانه B رساند و از آنجا مطابق با انتظار، اصلاح را شروع و 37 درصد کاهش قیمت داشته است. اکنون نمودار مجددا برای تست سطح ماهانه B اقدام کرده است که به احتمال زیاد این بار نیز در شکست این سطح موفق نخواهد بود. همچنین با توجه به RSI که احتمالا به سمت سطح حمایتی خود برگردد، به نظر می‌رسد مجددا کاهش قیمت را تا سطوح پایین‌تر خواهیم داشت. برای جزئیات بیشتر تایم روزانه را بررسی می‌کنیم.

روزانه

همانطور که در تصویر می‌بینید، مطابق با تحلیل گذشته، نمودار به مقاومت‌های 8.6 و سپس 9.8 دلار رسید و دقیقا از همان نقاط، اصلاح قیمت شروع شد. طی این اصلاح قیمت، نمودار دقیقا به سطح حمایتی 6 دلار (در تحلیل گذشته معرفی شد.) رسید و سپس برای تست مجدد سطح ماهانه B در قیمت 7.9 تا 9.8 دلار اقدام کرده است.

اکنون با توجه به آرایش کندل‌ها و همچنین RSI، تحلیلگر انتظار دارد تا مجددا اصلاح قیمتی تا حدود 6.7 و سپس سطح شماره 3 در حدود قیمت 6 دلار را داشته باشیم. بعد از آن است که اگر نمودار وارد اصلاح عمیق‌تر نشود، توانایی شکست مقاومت ماهانه B را نیز دارد. در صورت افزایش قیمت پس از اصلاح ، مقاومت‌های پیش‌رو اعداد 8.6، 9.8 و 11.6 دلار خواهد بود.


تحلیل دات (DOT). 26 آذر 1402

سطوح حمایت و مقاومت ارائه شده در تحلیل گذشته، نقش خود را به درستی ایفا کرده‌اند. سطح شماره 3 از رشد قیمت جلوگیری کرده و قیمت به سطح شماره 2 رسید. سپس قیمت سطح شماره 3 را با قدرت فراوان شکسته و مطابق انتظار خود را به سطح ماهانه B رسانده است که با سقف کانال سبز رنگ منطقه PRZ را تشکیل داده است. سپس به سمت سطح 6.69 دلار حرکت کرده و به آن پولبک زده است.

در حال حاضر اندیکاتور RSI واگرایی منفی را ثبت کرده است که نشان از اصلاح قیمتی یا زمانی دارد. نکته‌ای که باید دقت شود این است که اندیکاتور MACD هیچ واگرایی را نشان نمی‌دهد. این بدان معنا است که در کوتاه مدت اصلاح قیمت خواهیم داشت ولی در بلندمدت روند قالب صعودی است و نمودار در صورت شکست کامل سطح B می‌تواند تا سطح ماهانه بعدی یعنی سطح C در محدوده قیمتی 15 تا 19 دلار برسد.

اگر نمودار بخواهد به صورت قیمتی اصلاح انجام بدهد، اولین سطح حمایتی 6.69 دلار و سپس حدود 6 دلار و سطح شماره 3 خواهد بود. و در صورتی که قیمت بتواند سطح B را بشکند، اولین مقاومت روزانه 8.6 و 9.8 دلار است.

تحلیل دات


تحلیل دات (DOT). 21 آبان 1402

ماهانه

ارز دات در سال 2022 حدود 92 درصد ریزش داشته است که این ریزش بر روی سطح ماهانه A متوقف شد. قیمت پس از رشد میان مدت، مجددا سطح A را تست کرد تا نقدینگی لازم برای حرکت صعودی را جمع آوری کند. قیمت در تست دوم یک پیوت ماهانه تشکیل داد که با کندل قوی بعدی نیز تایید شده است. مقاومت‌های ماهانه در تصویر مشخص شده است.

هفتگی

در تایم هفتگی، شکست خط روند نزولی کاملا واضح است. همچنین اندیکاتور RSI نیز واگرایی ثبت کرده است که رشد قیمت اخیر را توجیه می‌کند.

 

روزانه

در تایم روزانه جزئیات بیشتری را می‌بینید.در حال حاضر نمودار قیمت و RSI هردو به سطوح مقاومتی خود رسیده اند که نشان از اصلاح قیمت احتمالی دارد. البته این سیگنال‌ها باید تاییدیه بدهند تا بتوان گفت اصلاح اتفاق می‌افتد. در حال حاضر به دلیل هیجان مثبت بازار نمی‌توان گفت که سطح 3 در قیمت 5.8 دلار می‌تواند جلو رشد قیمت را بگیرد یا خیر. باید صبر کرد تا نشانه‌های برگشت یا شکست سطح مشاهده شود تا بتوان تصمیم درستی گرفت.

در صورت عبور قیمت از سطح 5.8 دلار، قیمت توانایی رسیدن به سطح 6.7 دلار و سطح ماهانه B را دارد. همچنین در صورت کاهش قیمت، سطوح 1 و 2 حمایت‌های جدی هستند.

 

 

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *