قیمت لحظه ای ارز اینک

قیمت تومانی :
172,308 تومان
تعداد کل توکن :
32,448,566 INC

تحلیل اینک (INC)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال اینک

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 5 دقیقه

تحلیل اینک (INC)  26 اردیبهشت 1403

توکن انگیزشی شبکه پالس، پس از حدود 70 درصد ریزش قیمت در حال حاضر به سطوح حمایتی معتبری رسیده است و همزمان چند سیگنال مثبت نیز مشاهده می‌شود.

سطح حمایتی شماره 2 که در حال حاضر نمودار بر روی آن قرار دارد، از چند پارامتر تشکیل شده است. این سطح حاصل از منشاء حرکت صعودی قوی است و همچنین سطح 38.2 درصد فیبوناچی در روند اصلی (تصویر هفتگی) نیز در این ناحیه قرار دارد.

از طرفی حرکت نزولی اخیر که نسبتا کند بود، باعث به وجود آمدن واگرایی زمانی مثبت در نمودار شده است که این موضوع نیز خبری خوبی برای تغییر روند می‌باشد.

اکنون فرایند تغییر روند در گرو RSI است. هرگاه RSI بتواند خط روند نزولی کوتاه مدت خود را به سمت بالا بشکند و همچنین به بالاتر از مقدار 50 برسد، در این صورت پایان روند نزولی تایید می‌شود.

در صورت شروع روند صعودی، مقاومت‌های کوتاه مدت به ترتیب 4.4، 6.2 و 10 دلار خواهند بود. همچنین در صورتی که نمودار از سقف قبلی خود عبور کند نیز اعداد 15 و 26 دلار نیز مقاومت‌های بلندمدت هستند.

از طرفی اگر نمودار بر خلاف انتظار عمل کند و یا خبر منفی درباره دادگاه ریچارد هارت منتشر شود، نمودار به راحتی سطح حمایتی را خواهد شکست و در این صورت اولین حمایت حدود سطح شماره 1 در حدود قیمت 1.7 دلار است.


تحلیل اینک (INC)  2 اردیبهشت 1403

پس از افزایش قیمت موقتی، سطح حمایتی B تحلیل گذشته با قدرت شکسته شد و قیمت به حدود سطح حمایتی معرفی شده رسید. اکنون حدود 10 روز است که نمودار بین سطح مقاومتی 2 و سطح حمایتی حدود 3 دلار نوسان می‌کند. همچنین RSI نیز در کانال نزولی خود در حرکت است.

با توجه به سطح مقاومتی شماره 2 و خط روند نزولی، تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار مقداری کاهش قیمت (حداکثر تا حدود 3 دلار) داشته باشد و سپس برای تست مقاومت شماره 2 اقدام کند و حتی ممکن است دراین بین تا قیمت 5 دلار نیز برسد.

البته اگر نمودار بتواند از سطح حمایتی 3 دلار به سمت پایین عبور کند که احتمالش کم است، احتمالا قیمت تا سطح حمایتی بعدی در حدود 2 دلار برسد. همچنین در صورتی که قیمت از مقاومت خود عبور کند نیز سطح مقاومتی حدود 6 دلار خواهد بود.


تحلیل اینک (INC) 19 فروردین 1403

سطح حمایتی RSI که در تحلیل گذشته عنوان شد، شکسته شده و قیمت با ریزش 30 درصدی به 4.5 دلار رسید.

اگر به تایم سه روزه درون کادر آبی دقت کنید، می‌بینید که RSI از سطح حمایتی خود عبور کرده و به سطح حمایتی بعدی رسیده است. نمودار قیمت نیز خط روند حمایتی خود را بدون هیچ پولبکی شکسته است.

با توجه یه این شرایط، نظر تحلیلگر اینگونه است که RSI حمایت شده و هم زمان نمودار قیمت به خط شکسته شده در حدود قیمت 7 دلار پولبک بزند. پس از آن مجددا نمودار به سطح B در حدود 4 تا 5.5 دلار برسد.

در صورتی که در برگشت دوم نمودار به سطح B، این سطح بتواند از قیمت حمایت کند، نمودار می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد. اما اگر این سطح بشکند، نمودار می‌تواند حتی تا حدود 3.5 دلار کاهش قیمت داشته باشد.


تحلیل اینک (INC) 5 فروردین 1403

ارز اینک (INC یا Incentive) که در شبکه پالس‌چین به توکن انگیزشی معروف است، توکنی است که به تامین کنندگان نقدینگیِ (liquidity provider) صرافی پالس‌ایکس در ازای قرار دادن سرمایه‌شان در استخر‌های نقدینگی به عنوان پاداش پرداخت می‌شود.

این ارز در روزهای اول راه‌اندازی‌اش به یکباره از حدود 3 دلار به 80 دلار رسید ولی پس از آن با افزایش تولید این ارز و در نتیجه افزایش میزان عرضه، قیمت آن به تدریج تا حدود 0.5 دلار کاهش یافت.

تایم سه روزه

طی کاهش قیمت حدود 99 درصدی، با ورود سرمایه به شبکه پالس‌چین روند نزولی این ارز نیز به پایان رسید. نکته قابل توجه اینجاست که این ارز در زمان بازار صعودی‌اش افزایش 20 برابری داشته است که به نسبت سایر ارزهای اصلی شبکه پالس‌چین بسیار بیشتر بوده است. پس اصلاح قیمت پس از 2000 درصد رشد، کاملا منطقی خواهد بود.

همانطور که مشاهده می‌کنید، طی این روند صعودیِ قدرتمند، نمودار به مقاومت هفتگی A در حدود قیمت 8 تا 10 دلار رسید. این سطح مقاومتی به همراه سطح 61.8 درصد فیبوناچی یک منطقه PRZ را تشکیل داده‌اند که توانستند از افزایش قیمت بیشتر جلوگیری کنند و نمودار را به سمت خط روند حمایتی به عقب برانند.

اکنون نمودار به خط حمایت برخورد کرده و ظاهرا واکنش نشان داده است. همچنین اندیکاتور RSI نیز بر روی سطح حمایتی خود قرار دارد. برای مشاهده جزئیات به تایم روزانه می‌رویم.

روزانه

مهم‌ترین نکته در تایم روزانه این است که RSI این تایم، واگرایی منفی بزرگی را نشان می‌دهد. اما اکنون RSI دقیقا بر روی سطح PRZ حمایتی قرار دارد. همچنین نمودار قیمت نیز بر روی سطح حمایتی B در حدود قیمت 4 تا 5.5 دلار آرام گرفته است.

اگر و فقط اگر این سطح حمایتی RSI حفظ شود، تحلیلگر انتظار افزایش قیمت را دارد. این افرایش قیمت می‌تواند تا حدود 10 دلار ادامه داشته باشد. اگر طی این افزایش قیمت نمودار بتواند از مقاومت A بگذرد، اولین مقاومت حدود 15 دلار و سپس 20 دلار خواهد بود.

اما اگر سطح حمایت RSI از دست برود و RSI  این سطح را به سمت پایین بشکند، قطعا نمودار کاهش قیمت بیشتری را تجربه خواهد کرد. در این صورت سطوح حمایتی در اولین گام حدود قیمت 3.5 و سپس 2 دلار خواهد بود. البته این کاهش قیمت یکباره نخواهد بود و در مسیر افزایش قیمت‌های موقتی را خواهیم داشت.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

4 پاسخ به “تحلیل اینک (INC)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال اینک”

  1. سجاد گفت:

    خیلی ممنون بابت تحلیل های به روزتون 👍

  2. s.m.j گفت:

    واقعا عجب نگاه دقیق و موشکافانه‌ای. ان شاالله که روند تمامی ارزهای دیجیتال به سمت خوبی و خوشی سوق پیدا کنن. ممنون از شما که به خاطر آگاه کردن مردم از تمامی فرصت‌ها و تهدیدها در بازار پر التهاب ارزهای دیجیتال مدام در حال تلاش هستید و سعی می‌کنید تا با مجموعه رهنمودها و دیدگاهاتون کمک هر چند کوچکی رو در جهت سیاست‌های معاملاتی افراد ایجاد کنید و با یک نگاه دقیق و منطقی در تمامی احوالات، کاربرانتون رو از هیجانات ناشی از خرید و فروش نجات بدید و بهشون کمک کنید تا تصمیمات درست و منطقی رو در هر لحظه لحاظ کنن و تا جایی که می‌تونن بر اساس دانش پا به دنیای معاملات ارزهای دیجیتال بگذارن و نه فقط احساس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *