تحلیل لایت‌ کوین (LTC)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال لایت کوین

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 8 دقیقه

به‌روزرسانی تحلیل لایت‌کوین 5 اردیبهشت 1403

اگر به نمودار لایت‌کوین دقت کنید و تحلیل 14 فروردین را بخوانید، متوجه خواهید شد که نمودار دقیقا مطابق با تحلیل عمل کرده است. یعنی نمودار وارد فاز اصلاح قیمت شده و در ابتدا به سطح شماره 1 در حدود قیمت 75 دلار رسید و سپس با کندلی با سایه بلند به خط روند صعودی آبی رنگ رسید و بلافاصله برگشت.

اکنون نمودار دقیقا به سطح مقاومتی 4 ساعته خود رسیده است. از طرفی RSI نیز به خط روند مقاومتی رسیده است. اکنون حرکت آینده لایت‌کوین در دست RSI است.

یعنی اگر RSI بتواند از مقاومت خود عبور کند، نمودار قیمت نیز می‌تواند تا حدود 95 تا 100 دلار برسد و اگر خط روند شکسته نشود احتمال اینکه نمودار مجددا به سطح 1 در حدود قیمت 75 تا 80 باز گردد وجود دارد.


به‌روزرسانی تحلیل لایت‌کوین 14 فروردین 1403

همانطور که در تایم هفتگی مشاهده می‌کنید نمودار مطابق با تحلیل گذشته عمل کرد و به سطح هفتگی B در محدوده قیمتی 103 تا 120 دلار رسید. سپس حدود 25 درصد اصلاح قیمت تا سطح شماره 1 در قیمت 78 دلار را تجربه کرد و مجددا خود را به سطح B رساند.

این حرکات قیمت اخیر باعث شده است که در تایم رزوانه واگرایی منفی بین نمودار قیمت و اندیکاتور RSI شکل بگیرد که دلیل کاهش قیمت اخیر محسوب می‌شود.

اکنون نمودار بر روی سطح شماره 2 در قیمت 92 دلار قرار دارد که احتمال می‌رود در آینده این سطح به سمت پایین شکسته شود و قیمت به حدود 87 تا 82 دلار برسد. البته باید اشاره کرد که نمودار یکبار دیگر می‌تواند به درون سطح B در حدود قیمت 103 تا 120 دلار برگردد و سپس وارد فاز اصلاح احتمالی شود.


به‌روزرسانی تحلیل لایت‌کوین 16 اسفند 1402

تحلیلگر در تحلیل گذشته انتظار داشت تا قیمت لایت‌کوین مجددا به محدوده 60 دلار برسد. اما نمودار بجای اصلاح قیمتی، اصلاح زمانی کرده و پس از 30 روز درجا زدن، از حدود قیمت 65 دلار حرکت صعودی خود را شروع کرد.

طی این حرکت صعودی، نمودار مقاومت شماره 1 در قیمت 78 دلار را شکسته و مطابق با انتظار به سطح شماره 2 در قیمت 92 دلار رسید. همانطور که مشاهده می‌کنید، نمودار به این مقاومت واکنش نشان داده و بلافاصله به سمت سطح شماره 1 برگشته است.

اکنون تحلیلگر انتظار دارد تا قیمت مجددا سطح شماره 2 را تست کند و به احتمال زیاد آن را بشکند و به سطح هفتگی B در محدوده قیمتی 103 تا 120 دلار برسد. زمانی که نمودار به این سطح مقاومتی برسد، به احتمال زیاد اصلاح قیمتی خواهیم داشت.

اما از طرفی ممکن است که نمودار نتواند سطح شماره 2 در قیمت 92 دلار را بشکند، در این حالت نمودار مجددا به سطح حمایتی شماره 1 در قیمت 78 دلار برخواهد گشت.


به‌روزرسانی تحلیل لایت‌کوین (LTC) 4 بهمن 1402

هفتگی

اگر به تصویر هفتگی بنگرید، متوجه می‌شوید که نمودار بین دو خط حمایت سبز رنگ و مقاومت آبی رنگ گیر افتاده که گویا الگوی مثلث بلندمدتی را تشکیل داده‌ است. اکنون نمودار به گوشه این مثلث نزدیک شده است و  انتظار می‌رود در هفته‌های آتی قیمت این مثلث را به یک سمت بشکند.

احتمال شکست مقاومت و خروج نمودار از مثلث به سمت بالا بیشتر است، زیرا خط حمایتی هم مربوط به تایم فریم بالاتر است و همانگونه که در تصویر مشخص است، خط روند صعودی سبز رنگ قدرت مناسبی دارد زیرا به محض رسیدن قیمت به این سطح، از قیمت حمایت شده است. برای بررسی بیشتر به تایم پایین‌تر می‌رویم.

روزانه

در هفته‌های اخیر قیمت به صورت درجا نوسان کرده است که بلاتکلیفی را نشان می‌دهد. در تایم روزانه نیز نمودار بر روی خط روند کوتاه مدت آبی رنگ قرار دارد. از آنجا که قیمت چند باری از این خط روند با شدو رد شده است، این احتمال وجود دارد که نمودار بتواند این خط را بشکند و به حمایت سبز رنگ هفتگی برسد. این حمایت هفتگی نقطه ورود مناسبی به نظر می‌رسد.

به طور کلی تحلیل‌گر معتقد است که نمودار یک بار دیگر به حدود قیمت 59-60 دلار برسد. پس از آن انتظار می‌رود تا نمودار برای تست سطح شماره 1 در قیمت 76-80 دلار اقدام کند. در صورتی هم که نمودار سطح شماره 1 را بشکند مقاومت بعدی سطح 92 تا 95 دلار خواهد بود. و اگر نمودار بتواند خط روند بلندمدت سبز رنگ خود را بشکند که بعید به نظر می‌رسد، باید منتظر رسیدن قیمت به حمایت‌های 52 و یا 43 دلار باشیم.


تحلیل لایت‌کوین (LTC) 11 آذر 1402

در تحلیل گذشته، لایت‌کوین نتوانست از سطح شماره 1 عبور کند. لذا سناریوی دوم که اصلاح قیمت تا سطح 66 دلار بود اتفاق افتاد. پس از آن قیمت به سمت سطح شماره 1 برای تست مجدد حرکت کرده است.

در حال حاضر قیمت به این سطح نرسیده است اما توانایی و پتانسیل این کار را دارد. حتی این امکان وجود دارد تا قیمت سطح 1 را شکسته و به محدوده 79-81 دلار برسد. اما اگر قیمت در عبور از سطح شماره 1 مجددا ناکام باشد، احتمال رسیدن قیمت به سطح 66 دلار و حتی سطح 64-63 دلار زیاد است.

 

تحلیل لایت‌کوین

تحلیل لایت‌کوین (LTC) 18 آبان 1402

لایت‌کوین این هفته حدودا 10 درصد افزایش قیمت داشته است. همانظور که در تحلیل قبل بیان شد، ابتدا قیمت تا سطح 66 دلار اصلاح داشت و سپس برای تست سطح 1 اقدام کرد. اگر به تصویر دقت کنید نمودار با یک کندل قوی از بیس خود خارج شده است، سپس به سقف بیس پولبک زده و مجددا با یک کندل قوی به سطح 1 رسید. با توجه به آرایش نمودار که صعودی دیده می‌شود، احتمال عبور از سطح 1 زیاد است.

در صورت عبور از سطح 1 و تثبیت در تایم روزانه بر روی این سطح، قیمت توانایی رسیدن به سطح 79-81 دلار و همچنین سطح 2 را دارد. البته اگر قیمت نتواند از سطح 1 عبور کند، اولین حمایت، سقف بیس و سپس محدوده 67-66 دلار است.


تحلیل لایت‌کوین (LTC) 7 آبان 1402

ماهانه

در تایم ماهانه نمودار روی خط روند صعودی قرار دارد همچنین نمودار بر روی این خط روند یک بیس پیوت ماهانه تشکیل داده است که به عنوان یک سطح حمایتی ماهانه (سطح A) در نظر گرفته می‌شود. اکنون قیمت بر روی سطح A و خط روند صعودی قرار دارد که یک محدوده PRZ نسبتا خوبی را تشکیل داده است.

هفتگی

در تایم هفتگی مشخص می‌شود که یک بیس هفتگی نیز بر روی این سطح تشکیل شده است که یک نفوذ در سقف این بیس اتفاق افتاده است. این بیس می‌تواند نشانه این باشد که فروشندگان دیگر تمایل چندانی به فروش در این قیمت‌ها ندارند که نشانه‌ی مثبتی برای افزایش قیمت در آینده است.

روزانه

در تایم روزانه مشخص می‌شود که در زمان تشکیل این بیس، نمودار خط روند نزولی خود را نیز شکسته است و حتی به خط روند پولبک زده است. بعد از این پولبک قیمت به سمت سقف بیس حرکت کرده است و حتی در سقف بیس نفوذ انجام داده است. در جریان این نفوذ قیمت به سطح روزانه 1 رسیده که بلافاصله قیمت را برگردانده است.

با این نفوذی که انجام شد و همچنین شکست خط روند نزولی، احتمال افزایش قیمت و تست مجدد سطح 1 افزایش یافته است. البته ممکن است قبل از افزایش قیمت، کمی اصلاح بیشتر شود و به سطوح 66 و 63 دلار و یا حتی به کف بیس نیز برسد. اما دیدگاه بلند مدت صعودی است. در صورت رشد قیمت، سطوح 1، 81.5 دلار و 2 مقاومت‌های مهم هستند.

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *