ارائه لایحه‌‌ی قانونی‌سازی پرداخت‌های رمزارزی توسط قانون‌گذاران نیویورکی

نیویورک: ارائه لایحه‌ای برای قانونی کردن پرداخت های رمزنگاری
۸ بهمن ۱۴۰۱

قانون‌گذاران در نیویورک، لایحه‌ای را در سنای محلی ارائه کردند که می‌تواند به آژانس‌های ایالتی اجازه‌ی به رسمیت شناختن رمز ارزها به عنوان یک روش پرداخت را بدهد. به نظر نمی‌رسد این لایحه پذیرش تجاری رمزارز را تشویق کند، بلکه قوانین موجود را اصلاح می‌کند تا به سازمان‌های دولتی اجازه دهد رمزارزها را برای اهداف خود بپذیرند. در صورت تصویب این لایحه، این آژانس‌ها می‌توانند ارزهای دیجیتال را برای پرداخت‌های مربوط به مالیات، اجاره، جریمه، بهره و غیره از طریق توافق با افراد و گروه‌ها بپذیرند.

این لایحه به طور صریح از بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و بیت‌کوین کَش به عنوان ارزهای قابل قبول نام می‌برد. اگرچه در این لایحه اعلام شده است که سایر رمزارزها نیز می‌توانند قابل قبول باشند اما اقدامی برای اعلام رسمی این گونه رمزارزها نکرده است. این لایحه هنوز به صورت قانون درنیامده است و قبل از اجرایی شدن باید توسط مجلس و سنای نیویورک تصویب و  توسط فرماندار امضا شود. نسخه‌های دیگر این لایحه که از سال 2017 ارائه شده است، نشان می‌دهد موفقیت آن تضمین شده نیست. نیویورک به دلیل سیاست‌های سختگیرانه خود در قبال سایر حوزه‌های صنعت رمزارز شناخته شده است.

منبع:
cryptoslate
یعقوب قریشی

ارشد روابط بین‌الملل خوندم که قبلاً برای سایت‌های سیاسی قلم می‌زدم. اما دنیای رمزارزها و بلاک‌چین آنقدر مرا مجذوب خود کرد که تصمیم گرفتم مسیر شغلی‌ام را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *