تحلیل هگز (pHEX)؛ نمودار لحظه‌ای و تحلیل تکنیکال هگز

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 4 دقیقه

به‌روزرسانی تحلیل هگز (pHEX) 1 خرداد 1403

هکس شبکه پالس‌چین، مطابق با انتظار به مقاومت 1 سنت رسید اما نتوانست این سطح را بشکند و در نتیجه برای دومین بار به سطح حمایتی معرفی شده در حدود قمیت 0.0070 تا 0.0075 دلار (خط استاتیک آبی رنگ) رسید.

در این شرایط، تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار کمی درجا بزند (و یا حتی کمی کاهش قیمت داشته باشد)، پس از آن نمودار می‌تواند کمی افزایش قیمت داشته باشد. این افزایش قیمت می‌تواند تا سطح شماره 2 در حدود قیمت 1 سنت ادامه داشته باشد. در صورتی که نمودار بتواند از این مقاومت عبور کند، مقاومت اول، در حدود قیمت 0.0014 می‌باشد.

اما اگر نمودار بخواهد محدوده حمایتی 0.0070 تا 0.0075 را به سمت پایین بشکند، حمایت بعدی در حدود قیمت 0.0057 تا 0.006 می‌باشد.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (pHEX) 8 اردیبهشت 1403

مطابق با انتظار، قیمت تا حدود 0.007 دلار کاهش قیمت را تجربه کرد و سپس بر اساس تحلیل گذشته افزایش قیمتی حدود 60 درصدی را به دنبال داشت.

اکنون نمودار در حدود سطح حمایتیِ منشاء حرکتِ صعودی قبلی قرار دارد که تحلیلگر معتقد است این سطح حمایتی توانایی این را دارد تا قیمت را تا اولین مقاومت در حدود 1 سنت برساند. سپس این سطح شکسته شده و به سمت مقاومت‌های بعدی حرکت کند.

پس از رسیدن قیمت به سطح شماره 2 در حدود قیمت 1 سنت، باید واکنش نمودار نسبت به این سطح مقاومتی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر نمودار بتواند از این مقاومت عبور کند، مقاومت‌های بعدی در محدوده قیمتی 1.3 تا 1.5 سنت خواهد بود و پس از آن سطح شماره 1 سد راه قیمت خواهد شد.

اما اگر قمیت نتواند از مقاومت شماره 2 در قیمت 1 سنت عبور کند، احتمال اینکه قیمت مجددا تا حدود 0.0075 دلار کاهش داشته باشد وجود دارد.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (pHEX) 19 فروردین 1403

سطح حمایتی معرفی شده در تحلیل گذشته نتوانست جلو اصلاح قیمت را بگیرد و نمودار ابتدا به سطح حمایتی 0.014 و سپس 0.01 دلار رسید.

همانطور که در تصویر هفتگی مشخص است، اکنون پس از حدود 60 درصد اصلاح قیمت، نمودار به خط روند حمایتی هفتگی و سطح روزانه شماره 2 در حدود قیمت 0.009 تا 0.01 دلار رسیده است.

همچنین RSI هفتگی نیز تقریبا در کف کانال قرار دارد که می‌تواند نشان دهنده افزاییش قیمت در آینده نه چندان دور باشد. البته این نکته را نیز در نظر بگیرید که احتمال یک نوسان منفی دیگر برای رساندن قیمت به سطح حمایت 0.007 نیز وجود دارد.

با توجه به این توضیحات نظر تحلیلگر این است که نمودار برای مدتی بر روی سطح حمایتی شماره 2 نوسان داشته باشد. سپس طی نوسانی منفی قیمت به سطح 0.007 برسد و پس از مدت کوتاهی افزایش قیمت خواهد داشت.

در صورتی که نمودار از این سطح حمایتی افزایش قیمت داشته باشد، اولین سطح حمایتی 1.4 تا 1.5 سنت و پس از آن سطح شماره 1 در حدود قیمت 1.8 تا 2.2 خواهد بود.


به‌روزرسانی تحلیل هگز (pHEX) 21 اسفند 1402

هکس شبکه پالس‌چین که با نام pHEX شناخته می‌شود، یک کپی از هکس اصلی در شبکه اتریوم است. این ارز همزمان با راه‌اندازی شبکه پالس به وجود آمده و معاملاتش آغاز شده است.

هفتگی

برای تحلیل هر ارزی باید ابتدا به تایم‌های بالاتر رفته و روند کلی نمودار و سطوح حمایت و مقاومت اصلی را بیابیم. همانطور که در تصویر هفتگی مشاهده می‌کنید، هکسِ پالس‌چین در یک کانال صعودی با شیب ملایم قرار دارد که دائما بین سقف و کف این کانال در حرکت بوده است. در حال حاضر نیز نمودار به سقف کانال هفتگی رسیده و واکنشی را نشان داده و اکنون در حال اصلاح قیمت است.

اما اگر دقت کنید دو سیگنال مثبت در بلند مدت مشاهده می‌شود. اولین سیگنال مهم شکست مووینگ اوریج 14 هفته‌ای به سمت بالا است. این میانگین متحرک حتی یک بار نیز از قیمت حمایت کرده و اجازه ریزش بیشتر را نداده است.

همچنین RSI هفتگی نیز توانسته از مقاومت عدد 50 عبور کند و در قالب یک کانال خود را به محدوده عدد 60 برساند که سقف کانالش محسوب می‌شود. این دو سیگنال ذهنیتی صعودی بلند مدت را تداعی می‌کند

روزانه

در تایم روزانه همانطور که مشاهده می‌کنید، نمودار به تازگی با یک کندل قدرتمند توانسته از مقاومت شماره 1 در حدود قیمت 0.018 تا 0.022 دلار عبور کند و به محدوده مقاومت هفتگی بعدی در حدود قیمت 0.026 تا 0.03 دلار برسد. اکنون نیز در فاز اصلاحی قرار دارد که کاملا طبیعی و برای ادامه حرکت صعودی الزامی است.

به نظر تحلیلگر این اصلاح می‌تواند تا محدوده کف سطح شماره 1 در قیمت 0.018 دلار که با خط روند زرد رنگ در محدوده قیمت 0.0165 محدوده PRZ تشکیل داده است ادامه داشته باشد. پس از آن نمودار توانایی تست مجدد محدوده مقاومتی 0.026 تا 0.030 دلار را خواهد داشت.

اما اگر نمودار بتواند از سطح حمایت 0.018 تا 0.0165 عبور کند، احتمال کاهش قیمت تا سطح 0.014 دلار و حتی 0.010 دلار نیز وجود دارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *