تحلیل سوشی‌ سواپ (SUSHI)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال سوشی‌ سواپ

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 6 دقیقه

تحلیل سوشی‌سواپ، 8 اردیبهشت 1403

سوشی سواپ نیز مانند سایر ارزها در زمان درگیری‌های نظامی اخیر، دچار ریزش قیمت شدیدی شد. این ریزش قیمت تا سطح حمایتی مورد نظر، یعنی سطح شماره 4 در حدود قیمت 0.95 دلار ادامه داشت.

در حال حاضر با توجه به شکست خط حمایتی RSI هفتگی و همچنین شکست ضعیف خط مقاومتی RSI روزانه به سمت بالا، نظر تحلیلگر این است که قمیت توانایی کاهش مجدد را دارد تا RSI هفتگی به حدود سطح حمایتی خود برسد و همزمان حس ناامنی از بین معامله‎‌گران خارج شود.

اگر نمودار بر اساس نظر تحلیلگر حرکت کند، اولین سطح حمایتی حدود قیمت 0.85 دلار خواهد بود. پس از آن اگر نمودار سطح شماره 4 را به سمت پایین بشکند، قیمت توانایی رسیدن به محدوده‌های 0.75 و 0.61 دلار را دارد.

اما اگر قیمت از همین حوالی افزایشی داشته باشد، اولین مقاومت حدود 1.25 تا 1.30 دلار است و مقاومتی بعدی سطح B در محدوده قیمتی 1.5 تا 2 دلار است.

 


تحلیل سوشی‌سواپ، 14 فروردین 1403

نمودار سوشی‌سواپ توانست به سقف سطح مقاومتی B در حدود قیمت 2 دلار برسد اما توانایی عبور از این سطح و رسیدن به سطوح مقاومتی بعدی را نداشت. از همین رو پس از رسیدن به قیمت 2 دلار، حدودا 30 درصد اصلاح قمیت داشت.

اکنون با توجه به اینکه پیوت هفتگی در دل سطح مقاومتی شکل گرفته است و همچنین RSI روزانه که با سطح حمایتی خود فاصله دارد، انتظار تحلیلگر در قدم اول این است که قیمت تا حدود 1.5 تا 1.2 دلار کاهش یابد.

این اصلاح قیمت احتمالا در میان مدت عمیق‌تر خواهد شد اما باید صبر کرد و دید که سطوح حمایتی چه واکنشی را نشان می‌دهند. در صورت اصلاح بیشتر، اولین سطح معتبر، سطح شماره 4 در قیمت 0.95 دلار است.

البته نا گفته نماند که در بین این اصلاح قیمت، نمودار می‌تواند به حدود مقاومت 2.35 تا 2.5 دلار نیز برسد و سپس وارد فاز اصلاح قیمت جدی شود.


تحلیل سوشی‌سواپ، 16 اسفند 1402

در تحلیل گذشته بیان شد که اگر اندیکاتور RSI بتواند الگوی مثلث را به بالا بشکند، نمودار توانایی رسیدن به سطح هفتگی B را دارد. همانطور که مشاهده می‌کنید، RSI رزوانه توانست از مثلث به سمت بالا خارج شود و نمودار با قدرت فراوان سطح شماره 1 را شکسته و به سطح هفتگی B در حدود قیمت 1.5 تا 2.3 دلار رسید.

اکنون انتظار می‌رود نمودار بعد از حدود 75 درصد افزایش قیمت و رسیدن به مقاومت هفتگی B، چند روزی را درجا بزند و کمی استراحت نماید. پس از آن تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار به سقف مقاومت B در قیمت 2 دلار و سپس به محدوده مقاومتی 2.5 دلار تا سقف کانال قرمز در حدود قیمت 2.8 دلار برسد. پس از آن اصلاح قیمت نسبتا جدی را خواهد داشت.

در صورتی هم که نمودار از همین حوالی قصد اصلاح داشته باشد، سطوح حمایتی پیش رو، سطح شماره 1 در قیمت 1.4 تا 1.3 دلار خواهد بود.


تحلیل سوشی‌سواپ، 10 بهمن 1402

هفتگی

همانطور که در تحلیل هفتگی گذشته عنوان شد، نمودار به سطح هفتگی B در محدوده قیمتی 1.5 تا 2 دلار رسید بود و انتظار می‌رفت نمودار وارد فاز اصلاح بشود. دقیقا پس از آن، اصلاح قیمت شروع شد و حدود 30 درصد ادامه داشت. این اصلاح بر روی سطح 38.2 درصد فیبوناچی متوقف شد که با سطح روزانه‌ای، ناحیه PRZ تشکیل داده است.

از طرفی اندیکاتور RSI به سطح حمایتی خود رسیده است که احتمال رشد قیمت در بلندمدت را افزایش می‌دهد. همچنین نمودار در تایم هفتگی حدودا 5 هفته است که به صورت بیس حرکت می‌کند. همانطور که می‌دانید، الگوی بیس ممکن است از هر طرفی بشکند. برای بررسی بیشتر باید تایم روزانه را بررسی کنیم.

روزانه

مطابق با سناریوهای بیان شده در تحلیل قبلی، نمودار خط روند صعودی آبی را شکست و به سطح شماره 2 رسید. در ادامه از این سطح نیز عبور کرده و به سطح چهار ساعته شماره 4 که حاصل از منشاء حرکت است، در قیمت 0.95 دلار رسید (سطح شماره 4 در تحلیل گذشته توسط تحلیل‌گر تشخیص داده نشده و ترسیم نشده بود ).

اکنون پس از حدود 26 روز که نمودار درجا حرکت کرده است، تحلیل‌گر انتظار دارد تا نمودار این بیس را به سمت بالا بشکند و به سطح شماره 1 در محدوده قیمتی 1.4 تا 1.51 دلار برسد. البته پیش از این که نمودار به این سطح برسد، قیمت می‌تواند کمی اصلاح کرده و به سمت سطح شماره 4 در قیمت 0.95 دلار نیز برسد. RSI نیز بین دو سطح حمایتی و مقاومتی گیر افتاده است که ساختاری شبیه به مثلث به خود گرفته است و در صورتی که RSI مقاومت خود را بشکند، افزایش قیمت تا سطوح بالاتر را تایید می‌کند.


تحلیل سوشی‌سواپ، 18 آذر 1402

ماهانه

سوشی، توکن بومی صرافی سوشی‌سواپ نیز در سال 2022 حدود 98 درصد ریزش قیمت را تجربه کرده است. این ریزش تا سطح منشاء حرکت A ادامه داشت که نهایتا بر روی سطح A متوقف شده و 4 ماه نیز بر روی این سطح درجا زده و بیس ماهانه تشکیل داده است. قیمت سپس از بیس خارج شده و به سمت سطح ماهانه بعدی، یعنی سطح B حرکت کرده است.

هفتگی

در تایم هفتگی دو نکته وجود دارد. اولین نکته این است که اندیکاتور RSI به محدوده حمایتی خود نزدیک شده است. از طرفی نیز بر روی نمودار قیمت، محدوده ماهانه B و سقف کانال نزولی، منطقه PRZ تشکیل داده‌اند. این امکان وجود دارد که با رسیدن قیمت به این محدوده، نمودار وارد فاز اصلاحی شده یا حداقل برای مدتی در این ناحیه درجا بزند.

روزانه

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، قیمت پس از شکست سطح شماره 3، به صورت فشرده و کمپرس به سطح ماهانه B رسیده است. اما نکته حائز اهمیت این است که  دقیقا قبل از سطح B، سطح روزانه شماره 1 قرار دارد و در حال حاضر قیمت درگیر این سطح است.

در صورت عبور موفق قیمت از سطح شماره 1، قیمت توانایی رسیدن به قیمت 1.75 و 2 دلار را دارد. اما در صورتی که قیمت خط روند آبی خود را بشکند، قیمت وارد اصلاح شده و احتمال رسیدن قیمت به سطوح حمایتی 2 و 3 نیز وجود دارد.

 

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *