نرخ فروش ماینرهای بیت کوین به بالاترین حد خود رسید

نرخ فروش ماینرهای بیت کوین به بالاترین حد خود رسید
۱ آذر ۱۴۰۱

استخراج‌کنندگان بیت کوین در حال حاضر از نرخ هش و سختی استخراج بالا، قیمت زیاد انرژی و کاهش ارزش بیت کوین صدمه می‌بینند که این موضوع باعث می‌شود بسیاری از آنها یا سخت افزار خود را خاموش کنند یا شروع به فروش دارایی‌های خود کنند. چارلز ادواردز، بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری کاپریول Capriole، در یک توییت اعلام کرد که در حال حاضر نرخ‌ فروش ماینرها در تقریباً هفت سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

او افزود: «اگر قیمت به زودی بالا نرود، ما شاهد از کار افتادن بسیاری از ماینرهای بیت کوین خواهیم بود.»

بنیان‌گذار صندوق کاپریول گفت: فشار فروش ماینرهای بیت کوین تنها در عرض 3 هفته 400 درصد افزایش یافته است. داده‌های گلس‌نود نیز نشان می‌دهد که موجودی کل ماینرها در این هفته به پایین‌ترین حد خود در 10 ماه گذشته رسیده است. در حال حاضر، دارایی‌های ماینرها حدود 30.4 میلیارد دلار ارزش دارد که تقریباً 10درصد عرضه بیت کوین را تشکیل می‌دهد.

 

شرکت ماینینگ Iris Energy جزو شرکت‌هایی است که از بحران بازار نزولی ارزهای دیجیتال لطمه خورده است. این شرکت، بعد از عدم توانایی در پرداخت وام خود، بخش قابل توجهی از قدرت استخراج خود را از دست داده است. پرونده ای که این شرکت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تشکیل داده است نشان می‌دهد که این استخراج‌کننده بیت‌کوین، سخت افزار خود که به عنوان وثیقه در یک وام 107.8 میلیون دلاری استفاده می‌شود را از برق جدا کرده است.

این شرکت خاطرنشان کرد:

 

این واحدها جریان نقدی کافی برای انجام تعهدات پرداخت بدهی خود را تولید نمی‌کنند. این عملیات حدود 2 میلیون دلار سود ناخالص بیت کوین در ماه ایجاد می‌کند اما نمی‌تواند 7 میلیون دلار بدهی خود را خود را پوشش دهد.

سهام Iris Energy (IREN) در 21 نوامبر به پایین‌ترین حد خود رسید که 94 درصد نسبت به بالاترین رکورد خود یعنی 24.8 دلار در سال 2021 کاهش داشته است.

 

مطالب مرتبط:

کم شدن انگیزه ماینرهای بیت کوین برای استخراج آن

منبع:
cointelegraph.com
ملیحه حسینی

من در رشته متالوژی صنعتی تحصیل کردم. از سال 1401 تصمیم گرفتم در رسانه بلاک‌پست به تولید محتوا در مورد فناوری بلاک‌چین و صنعت جذاب ارزهای دیجیتال بپردازم. سعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *