تحلیل تکنیکال تون‌ کوین (TON)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال تون کوین

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 6 دقیقه

به‌روزرسانی تحلیل تون‌ کوین. 12 اردیبهشت 1403

بنا بر تحلیل ارز تون‌کوین، اسیلاتور RSI نتوانست سطح مقاومتی را به سمت پایین بشکند و در نتیجه طبق تحلیل، قیمت توانست به صورت حرکت رالی خود را به خط میانی کانال در حدود قیمت 7 دلار برساند. پس از آن مطابق با انتظار قیمت وارد فاز اصلاح شد و تا کنون حدود 30 درصد کاهش قیمت داشته است.

اکنون نمودار به اولین سطح حمایتی معرفی شده در تحلیل گذشته رسیده و همچنین RSI روزانه نیز به خط روند حمایت رسیده است. از ظاهر کندل‌ها و اینکه در این روزها میزان عرضه بیشتر شده است، احتمالا این سطح حمایتی در حدود 4.5 دلار نتواند قیمت را برای مدت زیادی نگه‌ دارد.

تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار پس از کمی استراحت و حتی اندکی افزایش قیمت، سطح حمایتی را به سمت پایین بشکند و خود را به سطح حمایتی شماره 1 در حدود قیمت 3.5 تا 4 دلار برساند که سطح مناسبی برای پایان فاز اصلاحی به نظر می‌رسد.

مانند همیشه باید جهت مخالف براشت شخصی را نیز در نظر گرفت. اگر قیمت از این سطح حمایت شود و افزایش قیمتی رخ بدهد، اولین مقاومت حدود 5.5 تا 6 دلار خواهد بود.


به‌روزرسانی تحلیل تون‌ کوین. 20 فروردین 1403

اگر تحلیل گذشته را دنبال کرده باشید، به دقت آن پی خواهید برد. طبق تحلیل گذشته ابتدا نمودار به سقف کانال رسید. سقف کانال را شکست، به آن پولبک زد و به اندازه عرض کانال رشد داشت و به حدود تارگت عنوان شده در 4.5 تا 5 دلار رسید.

در حال حاضر با رشد حدود 110 درصدی تون‌کوین، RSI هفتگی به سقف کانال خود رسیده است که نشانگر قدرت خریدارن است. همچنین نمودار در تایم هفتگی کانال بلند مدت خود را شکسته است و اکنون در حال پولبک به آن است. در تایم روزنه نیز نمودار علاوه بر اینکه در سقف کانال است، در RSI نیز دارای واگرایی منفی ایجاد شده است ولی اکنون بر روی سطح حمایت نیز قرار دارد.

با توجه به سیگنال‌های بالا، انتظار می‌رود در آینده میزان عرضه بیشتر شده و باعث کاهش قیمت شود. اما نکته حائز اهمیت که این اصلاح یا کاهش قیمت در گرو آن است، این است که اسیلاتور RSI باید سطح حمایتی خود را به سمت پایین بشکند و به سمت کف کانال حرکت کند.

اگر این اتفاق رخ بدهد، کاهش قیمت می‌تواند تا قیمت 4.5 دلار، سطح شماره 1 در حدود قیمت 3.5 تا 4 دلار و حتی به احتمال کم تا سطح B در محدوده قیمتی 2.6 تا 2.9 دلار ادامه داشته باشد.

اما اگر RSI نتواند از سطح حمایتی عبور کند، به احتمال زیاد نمودار یک رالی قیمت را در پیش خواهد گرفت و تا محدوده مقاومتی 6 تا 7 دلار و حتی حدود 8.5 دلار افزایش خواهد داشت و پس از آن وارد فاز اصلاحی خواهد شد.


به‌روزرسانی تحلیل تون‌ کوین. 19 اسفند 1402

نمودار ارز تون، کاملا طبق تحلیل پیشین حرکت کرد. یعنی ابتدا قیمت کاهش یافته و به حدود 2 دلار رسید. سپس حرکت صعودی خود را شروع کرده و به سطح مقاومتی B در حدود قیمت 2.7 تا 2.9 رسید.

در حال حاضر قیمت درگیر این مقاومت است. اما تحلیلگر انتظار دارد سطح مقاومتی B در نهایت شکسته شود و قیمت به سقف کانال در حدود قیمت 3 تا 3.5 دلار برسد. پس از آن نمودار احتمالا وارد فاز اصلاحی شده و به سطح B در قیمت 2.7 تا 2.9 دلار پولبک بزند. همچنین در صورت خروج نمودار از کانال قرمز رنگ به سمت بالا، تارگت‌های بلند مدت در حدود 4.5 تا 5 دلار خواهد بود.

البته اگر نمودار در شکست سطح B ناموفق باشد، اصلاح قیمتی یا زمانی رخ خواهد داد. این اصلاح می‌تواند تا قیمت‌های 2.6 و یا 2.2 دلار ادامه داشته باشد.


تحلیل تون‌کوین (TON). 2 بهمن 1402

در تحلیل ارز تون‌کوین در تاریخ 6 آذر ماه، اندیکاتور RSI بر روی حمایت قرار داشت که این حمایت از دست رفت و مطابق با انتظار نمودار به سطوح 1 در حدود قیمت 2 دلار و سطح D در حدود قیمت 1.87 دلار رسید. (سطح D نسبت به تحلیل گذشته کمی جابجا شده است.)

در حال حاضر نیز قیمت 6 هفته است که به صورت بیس بین سطح 1 و خط میانی کانال در حال حرکت است. معمولا در زمانی که حرکت بیس داریم، نمودار می‌تواند از هر طرفی از بیس خارج شود. همچنین می‌توان درون خود بیس نیز در کف‌ خرید انجام داد و در سقف بیس فروش داشته باشیم.

نظر و دیدگاه تحلیل‌گر در بلند مدت صعودی است. اما در تایم‌های کوتاه‌تر ذهنیت این است که احتمالا نمودار یکبار دیگر به سطح شماره 1 در قیمت حدود 2 دلار برگردد و بعد از آن مجددا برای تست خط میانی کانال برگردد و در نهایت به سطح B در بازه قیمتی 2.65 تا 2.90 دلار برسد.

تحلیل ارز تون‌کوین


تحلیل تون‌کوین (TON). 6 آذر 1402

ماهانه

ارز تون در تایم ماهانه در حال حاضر به سطح هفتگی B که حاصل از پیوت هفتگی می‌باشد رسیده و همانطور که مشاهده می‌کنید با واکنش سریع همراه شده است.

هفتگی

در تایم هفتگی RSI درگیر مقاومت خود است که درجا زدن قیمت در 3 هفته اخیر نیز حاصل درگیر بودن با این سطح است. اولین و مهم‌ترین مقاومت بر سر راه قیمت، محدوده B و حمایت اصلی و کلیدی نیز سطح D هستند. روند نمودار در حال حاضر ساید یا خنثی است و تا زمانی که قیمت از یک طرف این روند ساید خارج نشده است، نمی‌توان گفت روند بعدی چگونه خواهد بود.

روزانه

در تایم روزانه جزئیات بیشتری را در اختیار داریم. نمودار در یک روند صعودی از سطح هفتگی حاصل از بیس C  به سطح هفتگی B که حاصل از پیوت رسیده است. خطوط روند و کانال مربوط به این روند را مشاهده می‌کنید که در حال حاضر نیز قیمت بر روی خط رود صعودی خود قرار دارد.

در صورتی که RSI حمایت خود را از دست بدهد، قیمت توانایی رسیدن به سطح 1 و D را دارد. همچنین در صورت حمایت RSI قیمت می‌تواند برای تست و یا شسکت سطح B اقدام کند. در صورتی که سطح B شکسته شود، اولین مقاومت می‌تواند سقف کانال بلند مدت قرمز رنگ در تحلیل هفتگی باشد.

 

 

⛔️ سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های مندرج در وب‌سایت بلاک‌پست و دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با آن، صرفا نظر شخصی تحلیلگر می‌باشند. این تحلیل‌ها نباید به عنوان توصیه معاملاتی در نظر گرفته شوند. واضح است که تبعات ناشی از اتکا به این مطالب، مستقیما متوجه خود مخاطبان خواهد بود و رسانه بلاک‌پست هیچ مسئولیتی در قبال سود و ضرر شما ندارد.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *