تحلیل ترون (TRX)؛ قیمت لحظه ای و نمودار تحلیل تکنیکال ترون

تحلیل تکنیکال
زمان مطالعه : 9 دقیقه

تحلیل ترون 17 اردیبهشت 1403

ارز ترون مطابق با نظر شخصی تحلیلگر پیش نرفت و الگوی مثلث را به سمت پایین شکست. اما پس از شکست مثلث، نمودار دقیقا به سطح حمایتی معرفی شده، یعنی قیمت 0.105 دلار رسید و اصلاح قیمتش را در این نقطه به پایان رساند.

اکنون نمودار مجددا به سطح مقاومتی 0.124 تا 0.126 دلار رسیده است. همچنین نمودار قیمت در زیر این سطح الگوی سر و شانه معکوس را نیز تشکیل داده است که هنوز تایید نشده است.

نظر تحلیلگر این است که نمودار برای مدتی درگیر سطح مقاومتی 0.124 تا 0.126 دلار خواهد بود. پس از آن در صورتی که خط گردنِ الگوی سر و شانه معکوس (که همان سطح مقاومتی 0.124 تا 0.126 دلار است) به سمت بالا شکسته شود، الگو تایید شده و نمودار می‌تواند تا حدود سطح شماره 2 در قیمت 0.137 نیز رشد داشته باشد.

اما اگر خط گردن به سمت بالا نشکند، نمودار می‌تواند مجددا تا حدود 0.115 دلار نیز کاهش قیمت داشته باشد.


تحلیل ترون 22 فروردین 1403

ترون بر خلاف انتظار تحلیلگر، سطوح حمایتی را شکسته و اصلاحش را عمیق‌تر کرد. پس از شکست خط میانی کانال، نمودار بلافاصله به کف کانال رسید. نکته جالب اینجاست که به محض رسیدن نمودار به کف کانال، تقاضا در این ارز به یکباره افزایش یافته و قیمت به سرعت واکنش نشان داده است.

در حال حاضر نمودار قیمت و اندیکاتور RSI هردو در زیر سطح حمایتی قبلی که اکنون به عنوان مقاومت عمل می‌کند، قرار دارد و بارها این سطح را نیز تست کرده است. همچنین نمودار قیمت در زیر این سطح مقاومتی به صورت فشرده در حال حرکت است که بلاتکلیفی معامله‌گران را نشان می‌دهد.

طی این حرکت فشرده در انتهای نمودار یک الگوی مثلث صعودی در یک روند نزولی تشکیل شده است (مثلث صعودی یک الگوی ادامه دهنده است که باید در روندهای صعودی تشکیل شود و اگر در روند نزولی تشکیل شود، احتمال اینکه به عنوان یک الگوی بازگشتی عمل کند زیاد است.).

در این شرایط، تحلیلگر انتظار دارد تا نمودار در آینده نه چندان دور بتواند از این مثلث به سمت بالا خارج شده و مقاومت خود را نیز بشکند. در این حالت احتمالا نمودار تا قیمت‌های 0.135 دلار و حتی سقف کانال در حدود 0.15 دلار برسد. اما اگر این مثلث به سمت پایین بشکند، قطعا شاهد رسیدن قیمت به کف کانال در حدود 0.113 دلار و حتی 0.105 دلار خواهیم بود.


تحلیل ترون 26 اسفند 1402

همانطور که در تحلیل گذشته بیان شد، نمودار در سقف کانال جدیدش بود و تحلیلگر انتظار اصلاح قیمت داشت. مطابق با انتظار، نمودار به سقف کانال واکنش نشان داده و اصلاح قمیت را شروع کرد.

اکنون نمودار دقیقا به اولین سطح حمایتی در قیمت 0.0126 دلار رسیده است. این سطح حمایتی با کف کانال آبی رنگ محدوده PRZ تشکیل داده است و گویا قدرت کافی برای نگه داشتن قیمت را دارد. اکنون انتظار می‌رود نمودار از همین حوالی و یا سطح حمایتی بعدی در محدوده قیمتی 0.12 تا 0.114 دلار حمایت شده و برای تست سقف کانال در حدود قیمت 0.145 تا 0.15 دلار و سطح ماهانه A در حدود قیمت 0.15 تا 0.18 دلار اقدام کند.

اگر نمودار بر خلاف انتظار حرکت کند، قیمت توانایی رسیدن به سطوح حمایتی 0.105 و 0.095 دلار را دارد.


تحلیل ترون 1 اسفند 1402

نمودار ترون در تحلیل گذشته درون یک بیس قرار داشت که تحلیلگر انتظار داشت تا این بیس به سمت پایین شکسته شود. اما نمودار بر خلاف انتظار بیس را به سمت بالا شکست و به سقف کانال قرمز رنگ رسید. سپس کمی استراحت کرده و مجددا در جهت خروج از بیس به رشدش ادامه داد. این رشد تا کنون ادامه داشته و حتی نمودار از کانال قرمز نیز خارج شده است.

طی این رشد، نمودار کانال جدیدی (کانال آبی رنگ) را ایجاد کرده است که اکنون در سقف این کانال قرار دارد. با توجه به اینکه نمودار به تازگی از کانال بلندمدت قرمز خارج شده و به سقف کانال جدید آبی رسیده است، انتظار می‌رود کمی اصلاح قیمت داشته باشیم تا هم به سقف کانال قرمز پولبک بزند و هم نقدینگی برای شکست سقف کانال آبی را جمع آوری کند.

اکنون دیدگاه کلی صعودی است و انتظار می‌رود که نمودار طی کانال جدید خود به سمت سطح ماهانه A در حدود قیمت 0.15 تا 0.185 دلار برسد. در صورت اصلاح قیمت نیز حمایت‌ها حدود 0.126 تا 0.12 می‌باشد.

تحلیل ترون


تحلیل ترون 4 بهمن 1402

قیمت ترون طی نوسانات اخیر بیت‌کوین، تقریبا ثابت بوده و درجا زده است. همانطور که در تحلیل گذشته ارز ترون عنوان شد، نمودار درون یک الگوی بیس در نزدیکی سطح مقاومتی گیر افتاده است و این بیس تا کنون ادامه داشته است. در الگوی بیس به دو صورت می‌توان وارد معامله شد. در حالت اول می‌توان در کف‌ها خرید و در سقف‌ها فروش انجام داد. اما در حالت دوم باید صبر کرد تا نمودار از بیس خارج شود و سپس در جهت خروج از بیس وارد معامله شد.

اکنون نمودار ترون به منشاء حرکت اسپایک (یک کندل قوی با بدنه بسیار بزرگ) قبلی رسیده است که یک محدوده حمایتی چهار ساعته در نظر گرفته می‌شود. نظر شخصی تحلیل‌گر بر این است که قیمت کمی در این ناحیه بماند و سپس به سمت کف بیس هفتگی در محدوده قیمتی 0.10 دلار برسد. بعد از  آن باید ببینیم که آیا کف بیس از قیمت حمایت می‌کند (احتمال زیاد) یا بیس به سمت پایین شکسته می‌شود.  محدوده مقاومتی نیز، سقف بیس در قیمت 0.115 است. اگر بیس به سمت بالا بشکند و همزمان از سطح B در قیمت 0.103 تا 0.115  نیز عبور کند، مقاومت‌های جدید در محدوده‌های قیمتی 0.122 و سطح ماهانه A در قیمت 0.155 تا 0.185 خواهد بود.

 

تحلیل ارز ترون


تحلیل ترون 9 آذر 1402

نمودار ارز ترون بر اساس انتظار تحلیل گذشته به سقف کانال رسید و از آنجا اصلاح حدود 15 درصدی را تجربه کرده است. اکنون قیمت درگیر سطح هفتگی B است و درون این سطح در حال نوسان است. در تایم هفتگی این برخورد قیمت به سقف کانال و نوسانات بعد از آن الگوی بیس (Base درجا زدن بیش از 3 کندل که بالاتر یا پایین‌تر از یکدیگر بسته نشده‌اند.) را تشکیل داده است. معمولا در چنین الگوهایی قیمت توانایی شکست از هر سمت را دارد.

نظر تحلیل‌گر این است که قیمت می‌تواند به سمت خط روند صعودی آبی رنگ حرکت کرده و بعد از آن مجددا برای تست سقف سطح B و سقف کانال بلندمدت اقدام کند. در صورت شکست سطح B امکان رسیدن به قیمت 0.122 را نیز دارد. حمایت‌های اصلی نیز در محدوده 0.0948 و همچنین 0.09 قرار دارد.


تحلیل ترون 18 آبان 1402

مطابق با انتظار، RSI نتوانست از مقاومت خود عبور کند و ترون حدود 5 درصد اصلاح قیمت داشت. اکنون 2 روز است که نمودار با قدرت فراوان به سمت سقف کانال بلندمدت (کانال قرمز رنگ) خود در حرکت است. انتظار می‌رود قیمت تا خط روند آبی در قیمت 0.1045  دلار و سپس به سمت سقف کانال بلند مدت و محدوده هفتگی B در قیمت 0.111 دلار برسد.

ار آنجایی که تمام این تحرکات قیمت درون محدوده مقاومتی B اتفاق می‌افتد، احتمال کاهش قیمت پس از رسیدن به سقف کانال زیاد است. باید صبر کرد و دید که آیا قیمت از محدوده B عبور می‌کند یا خیر.

 


تحلیل ترون 11 آبان 1402

ماهانه

ترون در تایم فریم ماهانه، در کانال صعودی قرار دارد. در حال حاضر ترون حدود 11 ماه است که بر روی کف این کانال صعودی با شیب ملایم در حرکت به سمت سطح ماهانه A است.

هفتگی

همانطور که می‌بینید، نمودار در بازه هفتگی خط روند نزولی را شکسته است. همچنین در این تایم فریم سطح B را داریم که منشاء زیرش قیمت سال 2022 است. قیمت اکنون به این سطح رسیده است.

از طرفی اندیکاتور RSI نیز در کانال صعودی قرار گرفته است. همچنین به تازگی خط 70 را به سمت بالا شکسته است که نشان از افزایش قدرت خریداران و احتمال افزایش قیمت در آینده است. البته برای رشد قیمت، عبور از سطح B و تثبیت بر روی این سطح در تایم فریم هفتگی الزامی است. اگر از سطح B نتواند عبور کند، احتمال برگشت به کف کانال بلندمدت وجود دارد.

 

روزانه

در تایم روزانه شرایط اصلاح قیمت موقت دیده می‌شود. اما اینکه اصلاح قیمت از چه قیمتی شروع می‌شود نیازمند بررسی دقیق‌تر است. نمودار یک کانال بلند مدت روزانه ساخته است. قیمت در یک سال گذشته دائما بین سقف و کف این کانال در حرکت بوده است. اخیرا نمودار یک کانال کوتاه مدت دیگر نیز در دل کانال بلند مدت ایجاد کرده است که در این کانال به سمت سقف کانال بلند مدت خود حرکت می‌کند.

با توجه به این کانال‌ها و وضعیت RSI که به مقاومت بلندمدت خود رسیده است و همچنین واگرایی احتمالی RSI (هنوز واگرایی تایید نشده است. زیرا پیوتی بر روی نمودار ایجاد نشده است.) احتمال کاهش قیمت موقتی دور از ذهن نیست.

سناریو می‌تواند بدین صورت باشد که ابتدا کاهش قیمتی را تا سطوح 0.097، 0.094 و یا 0.09 داشته باشد، سپس به سمت سقف کانال بلندمدت و سطح هفتگی B حرکت کند. البته لازم به ذکر است در صورتی که خبر مثبتی برای بیت‌کوین منتشر شود، بر روی تمام بازار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت که می‌تواند منجر به افزایش قیمت هیجانی و عبور از سطح B و رسیدن قیمت به سطح 0.12 بشود.

محسن امیری

مهندسی عمران خوندم و طی دوران تحصیل وارد بازارهای مالی شدم. الان به عنوان تحلیلگر، معامله‌گر (تریدر) و نویسنده محتوا در زمینه تحلیل تکنیکال مشغولم. کم و بیش 10 سالی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *